התיירים שהותקפו בחברון חייגו למוקד 100, אך השיחות נותקו פעם אחר פעם

לפי הקלטות שפורסמו בחדשות 2, פלסטיני מחברון שהחביא את התיירים בביתו ניסה להזעיק את המשטרה ללא הצלחה. השוטרים הגיעו למקום רק לאחר שמכר של התיירים הסביר את נסיבות המקרה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

חמשת התיירים שנכנסו אתמול (חמישי) בטעות לכפר ג'בל ג'והר בחברון ונרגמו באבנים, ניסו להזעיק את כוחות המשטרה אך השיחות נותקו פעם אחר פעם, כך פורסם הערב בחדשות 2. בהקלטות שפורסמו במהדורה נשמע פלסטיני תושב חברון, שסייע לתיירים, מנסה להסביר למוקדנית במוקד 100 את המתרחש, אך השיחה נותקה.

חמשת התיירים, יהודים מארצות הברית, ביקשו להגיע אתמול למערת המכפלה וכאמור נכנסו בטעות לכפר ונרגמו באבנים. לאחר מכן גם הוצת רכבם של החמישה, ככל הנראה לאחר שהושלך לעברו בקבוק תבערה. פאיז אבו חמדייה, תושב המקום, הכניס את החמישה לביתו וניסה להזעיק את כוחות המשטרה.

על פי הפרסום בחדשות 2, הוא חייג למוקד 100. "אתה צריך ניידת אדוני? אתה צריך סיוע משטרתי כרגע?", שאלה אותו המוקדנית. אבו חמדייה לא הספיק להשיב והשיחה נותקה. רק לאחר שחייג כמה פעמים נוספות והשיחות נותקו, הוא הועבר למוקד מחוז ש"י. 

בשלב זה התקשרו התיירים, שלא דוברים עברית, למכר בירושלים, שהסביר למשטרה כי אבו חמדייה הוא ששומר על חבריו. בשיחה נוספת שהתקיימה עם מחוז ש"י בערבית, ניסה אבו חמדייה להסביר לשוטר מצדו השני של הקו איפה הם נמצאים ללא הצלחה. על פי הדיווח בחדשות 2, הראשונים שהגיעו לחלץ את התיירים היו אזרחים, צוות חילוץ והצלה מהגדה, ורק לאחר מכן הצטרפו אליהם כוחות הביטחון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 2 כי "מרגע קבלת הדיווח על האירוע, כוחות הצבא הגיעו במהירות האפשרית לנקודה. כבכל אירוע, גם האירוע הזה יתוחקר". מהמשטרה נמסר כי "פניות התקבלו במספר מוקדים במקביל, אז החלו בתיאום בין המוקדים ובפעולות לאיתור הבית שבו שהו התיירים. הודות למאמץ המשולב חולצו התיירים בשלום. עם זאת, האירוע מתוחקר וככל שיידרש יופקו ממנו לקחים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ