כבאים הותקפו על ידי תושבים בשועפט ונאלצו לסגת

אנשי ארבעה צוותים שהוזעקו לטפל בשריפה בשכונה ספגו דחיפות, קללות ואיומים. שירותי הכיבוי בירושלים: "לא ייתכן שתשתרש אופנה של תקיפת לוחמי אש"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

צוותי כיבוי שהגיעו הערב (שבת) לכבות שריפה בשכונת שועפט שבצפון ירושלים נאלצו לסגת מהמקום לאחר שתושבים תקפו את הכבאים.

ארבעה צוותי כיבוי הגיעו לשכונה בעקבות דיווח על שריפה ואז התברר כי מדובר בשריפה קטנה שכבר כבתה ברובה. דובר שירותי הכיבוי בירושלים מסר כי בעוד שהצוותים נערכים לכבות סופית את האש ולחקור את נסיבות פריצתה, התקהלו סביבם עשרות תושבים שדחפו את אנשיהם, ירקו עליהם וקיללו אותם תוך איומים על חייהם. למקום הגיעו שתי ניידות משטרה והשוטרים ביקשו לעצור את התוקפים, אך בשל מספרם הרב והחשש לשלום הכבאים הוחלט להסיג את כוחות הכיבוי.

השבוע הותקפו צוותי כבאות שחילצו משפחה מבית בוער בכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים. הכבאים חילצו מהמבנה אם וארבעה ילדים, שכמה מהם נפגעו משאיפת עשן ונזקקו לטיפול. עם סיום פעולות הכיבוי החלו צעירים לידות אבנים לעבר הכבאים ולעבר כוח משטרה שליווה אותם. איש לא נפגע אך נזק נגרם לניידת הכיבוי.

הערב נמסר מפיקוד כבאות והצלה ירושלים: "בכבאות והצלה ירושלים רואים בחומרה רבה תקיפה של צוותי הכיבוי בצורה קשה פעם אחר פעם, ולפעמים אף מספר פעמים ביום. במקרים מסוימים מדובר בסכנת חיים מיידית לצוותים והיו תקיפות בהן נפצעו מספר לוחמי אש. נפעל בכל הדרכים העומדים לרשותנו כדי למנוע ממקרים כאלו לחזור על עצמם... לא ייתכן מצב שבו תשתרש 'אופנה' של תקיפת לוחמי אש שכל מטרתם היא הצלת נפש ורכוש כמעט מדי יום ועד כדי סכנת חיים בלי שתהיה לכך תשובה הולמת ונחרצת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ