שנתיים עד 5 וחצי שנות מאסר לפלסטינים מירושלים שתקפו בבקבוקי תבערה והצתות

המורשעים הם בקבוצה מאורגנת של 4 חברים שהיתה מעורבת בניסיון להצית בית כנסת בגבעה, בהתקפות על אנשים בחניון קמפוס האוניברסיטה בהר הצופים ובניסיונות לפגוע במטרות משטרה וצבא

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

עונשי מאסר של שנתיים עד חמש שנים וחצי, וכן קנסות כספיים, נגזרו היום (שני) בבית משפט המחוזי בירושלים על ארבעה תושבי עיסאוויה, שהורשעו בפגיעה במטרות שונות בשכונות היהודיות הסמוכות למקום מגוריהם, בהצתה וביידוי בקבוקי תבערה, בשנים 2013 ו-2014.

בסך הכל עמדו לפני בית המשפט שמונה מקרים של חבלות וניסיונות חבלה, שבכל אחד מהם השתתפו הנאשמים או חלק מהם. המדובר בקבוצה מאורגנת שארבעת חבריה הם היום בני 19–20. הקבוצה היתה מעורבת בין היתר בניסיון להצית בית כנסת בשכונת הגבעה הצרפתית בצפון ירושלים, בהתקפות על אנשים בחניון קמפוס האוניברסיטה בהר הצופים ובניסיונות לפגוע במטרות של משטרה וצבא באזור. איש לא נפגע בהתקפות.

בהתקפות שיזמו נגרמו נזקים לרכוש, ובאחד המקרים, שבהם זרקו הנאשמים בקבוקי תבערה לחניון האוניברסיטה, העידו שני הולכי רגל ששימשו מטרה ובקבוקי תבערה פגעו במרחק קצר מהם כי הם סובלים מחרדות.

שופט בית המשפט המחוזי אריה רומנוב הסתמך, בקביעת העונשים, על תיקים קודמים של פגיעה באמצעות בקבוקי תבערה, בעיקר על תיק של תושב סילוואן בשם קוואסמה, ומצא כי המקרים שלפניו חמורים יותר בכמה היבטים. "היבט מחמיר נוסף בענייננו נוגע לנזק שנגרם כתוצאה ממעשי הנאשמים", כתב. "בעוד שבעניין קואסמה לא נגרם נזק לגוף או לרכוש, הרי שבענייננו, בחלק מן האישומים נגרם נזק של ממש. כך, למשל, במסגרת האישום הראשון הוגשו תצהירי נפגע מטעם שני עוברי האורח לעברם הושלכו בקבוקי התבערה בחניון האוניברסיטה העברית, בהם תיארו השניים את תחושות החרדה המלוות אותם מאז האירוע. במסגרת האישום השלישי הוגשה הצהרת נפגע ממנה עולה, כי לבית הכנסת נגרם נזק ברכוש של כמה אלפי שקלים. באישום הרביעי הוגשו הצהרות נפגע מטעם איש המשטרה שבחזקתו היה רכב המשטרה שהוצת, ומטעם בעליו של רכב סמוך שניזוק אף הוא. מהצהרות אלה עולה כי רכב המשטרה 'הורד' מהכביש בעקבות הנזק הכבד שנגרם לו, וכי לרכב הסמוך נגרם נזק משמעותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ