צבאות רוסיה וישראל מקימים ועדה משותפת לתיאום הפעילות באזור

בצה"ל אמרו כי הוועדה המשותפת תעסוק בתיאום הפעילות בים ובאוויר ושל אמצעי הלחימה האלקטרוניים של שני הצדדים, על רקע הנוכחות הצבאית של רוסיה בסוריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איזנקוט (משמאל) ועמיתו הרוסי גרסימוב במוסקבה, היוםצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, נפגש הערב (שני) במסגרת ביקורו במוסקבה עם עמיתו הרוסי, ולרי גרסימוב. במהלך הדיונים ביניהם הוחלט על הקמת ועדה משותפת לתיאום הפעילות הצבאית באזור. זאת על רקע הנוכחות הצבאית של רוסיה בסוריה. בראשות הוועדה יעמדו סגני הרמטכ"ל של שתי המדינות. שני הקצינים הבכירים עתידים להיפגש בעוד שבועיים לפגישת תיאום ראשונה.

לדברי קצין בכיר ששוחח היום עם כתבים צבאיים בנושא, הוועדה תעסוק בתיאום הפעילות בים ובאוויר וכן בהשפעות הפעילות האלקטרו-מגנטית הצבאית של כל אחד מהגופים, כך שלא ייווצר שיבוש של אמצעי הלחימה האלקטרוניים של כל אחד מהצדדים. "יש פעילות אווירית בצפון המדינה שעשויה לנשוק לפעילות של הרוסים שם, ויכול להיות שלא", אמר הקצין.

מיקום הפגישה טרם נקבע ועדיין לא הוחלט אם זו תיערך בישראל או ברוסיה. לדברי הקצין, זו הפעם הראשונה שאיזנקוט נפגש עם עמיתו הרוסי במדינתו. תדירות המפגשים תיקבע אף היא בהמשך.

איזנקוט אף השתתף הערב בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הפגישה עסקה במשמעות הנוכחות הצבאית הרוסית בסוריה ובהשפעותיה על האזור. הקצין סירב להשיב אם ארה"ב עודכנה בתיאום עם הצבא הרוסי ובהחלטה לקיים כמה מפגשים בנושא שיעסקו בפעילות האווירית והימית באזור. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ