נתניהו יכנס מחר את הקבינט המדיני כדי לאשר את התוכנית למאבק במיידי האבנים

הישיבה תתכנס על רקע התנגדות מצד היועמ"ש לקביעת עונשי מינימום למיידים ולשינוי הוראות הפתיחה באש. לשכת נתניהו: "רה"מ נחוש להעביר את תוכניתו בקבינט ולאחר מכן בחקיקה מהירה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס מחר (חמישי) את הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לאשר את התוכנית למאבק במיידי האבנים ובקבוקי התבערה. הישיבה תתכנס על רקע התנגדות מצד היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין לקביעת עונשי מינימום למיידי אבנים וכן לשינוי הוראות הפתיחה באש.

הדיון שיתקיים בקבינט מגיע אחרי שני דיונים בנושא בשבוע האחרון שהתקיימו בפורום מצומצם יותר. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הקבינט יתבקש לאשר תוכנית בת שלושה צעדים: שינוי נהלי פתיחה באש נגד מיידי אבנים ובקבוקי תבערה, הטלת עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה והטלת קנסות כבדים להורי קטינים שייזרקו אבנים ובקבוקי תבערה, שמי שלא ישלמו אותם יישללו מהם קצבאות ביטוח לאומי. "ראש הממשלה נחוש להעביר את תוכניתו בקבינט ולאחר מכן בחקיקה מהירה", נמסר מלשכת נתניהו.

בדיון שהתקיים ביום ראשון במשרד ראש הממשלה על ההסלמה בירושלים הביע ויינשטיין התנגדות לקביעת עונשי מינימום למיידי אבנים ובקבוקי תבערה בחקיקה והציע לקבוע הוראת שעה למשך שנה אחת שתאפשר הטלת עונשי מינימום על מבצעי עבירות אלה.

ויינשטיין טען כי שימוש בהוראת שעה למשך שנה תאפשר תקופת מבחן במהלכה ניתן יהיה לבדוק אם באמת יש צורך בעונשי מינימום ואם הטלתם מרתיעה מיידי אבנים ובקבוקי תבערה. שרת המשפטים, איילת שקד, הבהירה בישיבה כי הוראת שעה למשך שנה אחת אינה מהלך מספק ואמרה כי יש לקבוע את הוראת השעה למשך שלוש שנים לפחות. שקד הבהירה אז כי היא מתכוונת להגיע לישיבה ביום חמישי עם תזכיר חוק מוכן שיקבע עונש מינימום למיידי אבנים כהוראת שעה למשך שלוש שנים.

ויינשטיין הביע התנגדות גם להקלת הוראות הפתיחה באש נגד מיידי אבנים ובקבוקי תבערה. ויינשטיין ציין כי האישור לשימוש ברובה צלפים מסוג "רוגר" הוא אמצעי מספיק ואף הוכח בימים האחרונים כיעיל. ויינשטיין הדגיש כי אין צורך להפוך את הוראות הפתיחה באש למפורטות הרבה יותר כפי שדורשת המשטרה, אך ציין כי יסכים לבחון את הנהלים מחדש. בסוגיה זו דווקא הסכימה שרת המשפטים שקד עם ויינשטיין. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ