4 צעירים מצור באהר נעצרו בחשד לרצח אלכסנדר לבלוביץ' בערב ראש השנה

מהשב"כ נמסר כי הארבעה הודו בחקירתם בביצוע הפיגוע וציינו כי ביקשו להוציאו לפועל דווקא בערב ראש השנה. באירוע נפצעו גם שתי נשים

גילי כהן
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ניר חסון

ארבעה צעירים מהכפר צור באהר במזרח ירושלים נעצרו בחשד לרצח אלכסנדר לבלוביץ' בערב ראש השנה בבירה ולפציעת שתי נשים נוספות, כך התיר הערב (שבת) שירות ביטחון כללי לפרסום. בשב"כ טוענים כי הם שיחזרו את מעשיהם. חקירתם עדיין נמשכת.

בהודעת השב"כ נכתב כי הארבעה בעלי תעודת תושב, וכי במהלך חקירתם מסרו כי התכוונו לבצע פיגוע דווקא בראש השנה. הם התמקמו כך שיוכלו ליידות אבנים ולהבחין בזהותם הישראלית של נהגי הרכב.

אחד מהעצורים, עבד דוויאת, בן 19, הוא לפי השב"כ זה שהשליך את האבנים שפגעו ברכבו של לבלוביץ'. לפי השב"כ, דויאת טען כי ביצע את הפיגוע כשהוא עטוי דגל חמאס. בנוסף אליו, השתתפו ביידוי האבנים עוד שלושה - מוחמד אבו כף, בן 18, וליד אטרש, בן 18, וקטין ששמו אסור לפרסום.

אלכס לבלוביץ, בן 46

לפי השב"כ, לאחר שהחשודים השליכו אבנים לעבר כמה כלי רכב, הם פגעו ברכבו של לבלוביץ', שסטה מנתיבו והתנגש בעץ כתוצאה מהפגיעה. לאחר שראו את תוצאות הפיגוע, נמלטו הארבעה מהמקום ובהמשך נפגשו כדי לתאם גרסאות, נכתב בהודעת השב"כ.

חומר החקירה בעניינם של הצעירים יועבר לפרקליטות מחוז ירושלים לשם הגשת כתבי אישום. "פיגוע חמור זה, על תוצאותיו הקשות, משקף את רמת האיום הגבוהה מפעילות הטרור העממי ובדגש על יידוי האבנים בירושלים, וממחיש את הצורך בהחמרת הענישה כלפי מיידי אבנים, לרבות טיפול יסודי בקטינים המעורבים בפיגועים אלה", נמסר בהודעת שב"כ. 

עבד דוויאתצילום: תקשורת שב"כ

משפחתו של אלכסנדר לבלוביץ' מסרה בתגובה: "ראשית, אנו כמשפחה רוצים להודות למשטרת ישראל וכוחות הבטחון על נחישות ודבקות במטרה שהביא לתפיסת רוצחי אבינו היקר אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל. אבל המשימה טרם הושלמה. חשוב להחמיר בענישה של מיידי האבנים ולהביא למיצוי הדין עימם כי האבן רוצחת. אם באמצעות חקיקה ואם באמצעות מיצוי הדין עם הרוצחים ומפעילם". עוד נכתב בהודעת המשפחה: "מדובר פה בפיגוע רצחני על רקע לאומני ואנו כמשפחה וכעם לא יכולים להקל עמם ראש".

לבלוביץ' נרצח בערב החג לאחר שאבנים יודו לעבר רכבו בשכונת ארנונה בירושלים. שתי נוסעות נוספות במכונית נפצעו באורח קל. כתוצאה מיידוי האבנים, לבלוביץ' איבד שליטה ברכב, התנגש בעמוד חשמל והידרדר לצד הדרך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ