בשל העימותים בהר הבית: המשטרה מגבילה כניסת מוסלמים

הכניסה תותר לגברים רק מעל גיל 50, ההגבלה החמורה ביותר לעלייה להר מאז התגברות האלימות במזרח ירושלים. מוקדם יותר יידו פלסטינים בקבוקי תבערה ואבנים לעבר שוטרים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה הודיעה הערב (ראשון) כי תגביל את הכניסה של מתפללים מוסלמים להר הבית בעקבות העימותים האלימים היום במתחם. החל בשעות הערב הכניסה תאושר רק לגברים מעל גיל 50, ולנשים בכל גיל. זו היא ההגבלה החמורה ביותר שהוטלה על כניסת מתפללים להר מאז התגברה האלימות במזרח העיר בשבועות האחרונים. 

עד לפני כשנה נהגה המשטרה להגביל לעתים מזומנות כניסת מתפללים מוסלמים להר הבית, אך הפסיקה את ההגבלות בעקבות פגישה בין ראש הממשלה נתניהו לבין מלך ירדן עבדאללה. עם התגברות האלימות במזרח ירושלים בשבועות האחרונים שבה המשטרה למדיניות הגבלת הכניסה, אולם עד כה ההגבלה היתה מגיל 40 ולא מגיל 50.   

החלטת המשטרה התקבלה לאחר הערכת מצב ובהודעה נכתב כי "לאור אירועי היום בהר הבית שכללו ידויי אבנים, בקבוקי צבע, ירי זיקוקין בכינון ישיר לעבר השוטרים והשלכת בקבוקי תבערה, בנוסף להתבצרות צעירים בשעה זו במסגד אל אקצא בכוונה להפר את הסדר בהר הבית ולשבש את השגרה, הוחלט על הגבלת גיל כניסת המתפללים המוסלמים בהר הבית החל משעה זו".

מהמשטרה נמסר עוד כי נעשו היום "ניסיונות כאלה ואחרים מצד גורמים קיצוניים ואלימים להפר את הסדר לפגוע בקדושת המקום והחג ואף לסכן את שלומם וגופם של פוקדי המקום" וכי "כוחות המשטרה ומג״ב ייפעלו בנחישות וללא פשרות אל מול כל נסיון להפר את הסדר או בטחון הציבור ולא יאפשרו לאיש לפגוע בקדושת המקום, בחופש הפולחן וברגשות המתפללים". 

בימים האחרונים לא הוטלה כל מגבלה על מתפללים מוסלמים ואושרה גם עלייה של פלסטינים מהגדה המערבית להר, לרגל חג הקורבן המוסלמי (עיד אל אדחא). החלטה זו היתה המשך של כמה החלטות שהתקבלו, ככל הנראה בשל לחץ מצד ירדן, בניסיון להרגיע את הרוחות סביב הר הבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ