ילד פלסטיני בן 6 נפצע קשה מירי, ככל הנראה כתוצאה ממשחק בנשק

המשפחה טענה כי הירי בוצע ע"י מתנחל. ממקורות פלסטיניים עולה שהסיפור הומצא בכדי שהאח לא יסתבך ועל מנת לקבל קצבה מהרשות. בצה"ל הכחישו מעורבות באירוע ועיכבו את האח לחקירה

ג'קי חורי
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
עמוס הראל

ילד בן שש, תושב הכפר עזבת א-טביב שמזרחית לקלקיליה, נפגע מירי בסמוך לכפר. לפי הדיווחים הפלסטיניים הראשוניים, הוא נורה על ידי מתנחל שנסע בכביש הראשי בסמוך לכפר ונמלט לאחר הירי. מבדיקה של כוחות צה"ל בשטח והמנהל האזרחי עולה כי האירוע הינו פנים פלסטיני וככל הנראה הילד שיחק בנשק ונפצע כתוצאה מפליטת כדור. ממקורות פלסטינים עולה כי המשפחה המציאה את הסיפור כדי שאחיו הגדול של הילד שנכח באירוע, לא יסתבך ועל מנת לקבל קצבה מהרשות כנפגעי פעולת טרור שבוצעה בידי מתנחלים. בצה"ל הכחישו בתוקף כל מעורבות ישראלית באירוע. אחיו הגדול של הילד עוכב לחקירה בידי הצבא. 

ביאן א-טביב, אביו של הילד ויו"ר המועצה המקומית בכפר, דחה בתוקף את גרסת הצבא. לדבריו כמה שעות אחרי האירוע הגיע כוח מג"ב ומודיעין שערך חיפוש מקיף בביתם ובסביבתו. "אחד הקצינים אמר לי: 'בוא נסגור את זה בשקט ונעביר את הבן שלך לבית חולים בישראל'. אני הסברתי שאני מעוניין שהבן שלי יקבל טיפול בישראל משום שמתנחלים פגעו בו, ושבשנים האחרונות הכפר שלנו סבל רבות מהתנכלויות של מתנחלים". א-טביב ציין כי בנו עדיין במעצר וכי הצבא עצר עוד תושב בכפר.

א-טביב אמר בשיחה מוקדם יותר עם "הארץ" כי בנו בן השש, יוסף, הלך עם אחיו הגדול בן ה-18, בכביש הכניסה לכפר בו הם גרים, בדרכם למטע זיתים. "בקטע מסוים, המרחק בין כביש הגישה לכביש 55 הוא קטן מאוד - בין חמישה לשישה מטרים. לפי הבן הגדול, אחיו הקטן נפל בפתאומיות והתחיל לפרפר והוא ראה שהוא מדמם חזק מהבטן", סיפר האב. לדבריו, האח הגדול ראה רכב אפור עם לוחית רישוי צהובה נוסע מהמקום, אך לא הספיק לראות מי יושב בפנים. 

האב הוסיף וסיפר כי לא היו עדים נוספים במקום. הבן הגדול התקשר לצוות ההצלה בקלקיליה, ואלה פינו את יוסף לבית החולים בעיר, שם נותח ואושפז במצב קשה אך יציב. לפי האב בנו נפגע מקליע בודד שחדר בבטן ויצא מהמותן האחורית, וגרם לפגיעה פנימית כולל פגיעה בכבד.

מונדר נזאל, מנהל שירותי ההצלה בקלקיליה, אישר בשיחה כי הילד נפגע בבטנו מקליע בודד. "הצוות שהגיע לזירה הגיש לו עזרה ראשונה ופינה אותו לבית החולים הממשלתי בקלקיליה". בבית החולים אישרו שהוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ להשגחה ושמצבו יציב. דיווח הועבר למושל המקומי, וגם ללשכת ראש הממשלה ברמאללה.

הגרסה לפיה הילד נורה על ידי מתנחל דווחה בכמה כלי תקשורת פלסטיניים מרכזיים, כולל סוכנות הידיעות הרשמית ופא. 

כוחות צה"ל הגיעו לזירה וביצעו סריקות בשטח. לא נמצאו כל ראיות המעידות על תקרית ירי מן הסוג הזה, ואחיו הגדול של הילד עוכב לחקירה לבדיקת נסיבות התקרית. בדובר צה"ל מכחישים כל מעורבות ישראלית באירוע. לפי מקורות צבאיים, ככל הנראה מדובר במשחק של הילדים עם נשק. "מדובר בשקר מוחלט", אמר אחד המקורות, "שקרים מעין אלה מסכנים את היציבות הביטחונית".  

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ