מקורבי נתניהו תקפו את בנט בשל הביקורת שמתח על המצב הביטחוני

המקורבים השתמשו כלפי בנט במילה גדנ"עי, על אף שלא ציינו אותו בשמו: "נמאס מהניצול הציני של הפיגוע הנורא, על ידי שרים בממשלה, כדי להפיק רווחים פוליטיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובנט בפברוארצילום: חיים צח / לע"מ

העימות בין שרי הבית היהודי לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע ההדרדרות במצב הביטחוני. לאחר שהשר נפתלי בנט קרא לנתניהו להקים שכונה או יישוב בתגובה לכל פיגוע, תקפו גם שרת המשפטים איילת שקד ושר החקלאות אורי אריאל את מדיניות הממשלה בה הם חברים. בסביבת ראש הממשלה מתחו ביקורת חריפה על דברי השלושה והבהירו, "אי אפשר להיות בממשלה ובאופוזיציה בעת ובעונה אחת".

ביום חמישי העביר בנט לנתניהו את דרישות הבית היהודי לפעולה בעקבות רצח איתם ונעמה הנקין. בנט דרש "הפסקת קשירת ידי הלוחמים ומתן גיבוי למפקדי השדה, בנייה מיידית של שכונה או יישוב כתגובה על כל פיגוע והחזרת הרוצחים מעסקת שליט לכלא מיידית".

איילת שקד מתחה אף היא ביקורת על ראש הממשלה בריאיון לאולפן שישי בערוץ 2. "הבית היהודי לא עומד כרגע בהנהגת המדינה, זה ראש הממשלה. הוא מאמין בשתי המדינות, אנחנו חושבים שזו טעות". לדבריה, "צריך לבנות ולא להתבייש — ככה הציונות קמה. צריך גם להחזיר את משוחררי גלעד שליט לכלא, זה דבר שהכאיב לפלסטינים מאוד במבצע שובו אחים". שקד תקפה גם את קריאתו של נתניהו לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס לחזור לשולחן המשא ומתן. "אי אפשר מצד אחד להגיד שהוא (עבאס) מסית ושקרן ומצד שני להתחנן שיבוא למשא ומתן על שתי מדינות", אמרה, "צריך להתחיל להבין שאנחנו שולטים ביהודה ושומרון ולהתחיל להגן שם בצורה רצינית על התושבים".

גם השר אריאל תקף אתמול פומבית את מדיניות נתניהו. "אני קורא לראש הממשלה לפעול בידו האחת באגרוף ברזל כנגד הטרור ובידו השניה להגיב בתשובה ציונית הולמת, להפסיק את ההקפאה ולבנות בירושלים וביהודה ושומרון", אמר.

בבית היהודי מעמיקים את העימות עם נתניהו משלוש סיבות: הצורך לבטא את תסכול ציבור המתנחלים, החשש מפני זליגת מצביעי הבית היהודי לחלופות בימין ובראשן ישראל ביתנו, והיערכות לקראת ניסיונות של ראש הממשלה לצרף את המחנה הציוני, על חשבון שרי הבית היהודי, לקואליציית חירום על רקע ההסלמה. הרצוג שב והבהיר בימים האחרונים כי אין בכוונתו לחבור לממשלת נתניהו. במפלגת העבודה העריכו כי הסיכויים לצירופם לממשלה בקרוב קלושים.

בסביבת נתניהו מתחו הערב ביקורת על שרי הבית היהודי, והשתמשו כלפי בנט במילה גדנ"עי, על אף שלא ציינו אותו בשמו. "נמאס מהניצול הציני של הפיגוע הנורא על ידי שרים בממשלה כדי להפיק רווחים פוליטיים ולהעלות הצעות שכבר מתבצעות מילא על ידי מערכת הביטחון בהנחיית ראש הממשלה", אמרו מקורבי נתניהו והוסיפו, “יש שרים שמתנהגים כמו גדנ"עים בפייסבוק ועדיין לא מבינים את משמעותה של חברות בממשלה והאחריות הנלווית לה. ראוי ששרים יביעו את דעתם בפורומים פנימיים וישאירו את הטיפול המבצעי בענייני ביטחון לשרים ולגורמים האמונים על כך". גם השר אריה דרעי (ש”ס) הצטרף לביקורת ואמר, "דווקא בתקופה זאת ההתקפות של שרים נגד ראש הממשלה שנמצא בשליחות מדינית בארה"ב מקוממות ואינן נסבלות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ