עבאס לראשי מנגנוני הביטחון: הסלמה תשרת את האינטרסים של ממשלת ישראל

הנשיא הפלסטיני קיים דיון חירום עם ראשי המנגנונים והורה להם לנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי למנוע הסלמה נוספת. הפלסטינים מדווחים על מאות פצועים בעימותים ביומיים האחרונים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) נפגש הערב (שני) ברמאללה עם ראשי מנגנוני הביטחון ברשות להערכת מצב בעקבות ההסלמה של הימים האחרונים. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הרשמית וואפא, עבאס הורה לראשי המנגנונים לנקוט באמצעים הנדרשים ולהיות עירניים כדי למנוע הסלמה - בטענה שהיא תשרת את האינטרס של ממשלת ישראל.

עבאס הוסיף כי על כוחות הביטחון הפלסטיניים לפעול לשמירת הסדר הציבורי וביטחון התושבים. בדיון הוחלט כי המועצה הביטחונית הפלסטינית תמשיך לעקוב אחר האירועים מקרוב ותנקוט בצעדים מתבקשים במידת הצורך.

צעירים פלסטינים התעמתו היום עם כוחות הביטחון בבית לחם — מוקד העימותים הנוכחי. העימותים התפתחו בעקבות הדיווח הפלסטיני על מותו של נער פלסטיני בן 13 מאש כוחות הביטחון ליד מחנה הפליטים עאידה שבצפון בית לחם. ארבעה פלסטינים נפגעו בעימותים כתוצאה מירי של כדורי גומי, בהם אחד שנפגע בראשו ומצבו בינוני-קשה והיתר קל-בינוני, כך לפי הפלסטינים. פעילים פלסטינים בשטח אמרו כי לא נשקפת סכנה לחייו של הפצוע הקשה. 

מהסהר האדום הפלסטיני נמסר הערב כי 170 פלסטינים נפצעו בעימותים היום ברחבי הגדה המערבית ובירושלים. מהארגון נמסר כי שמונה בני אדם נפגעו מירי, 54 מכדורי גומי, 105 משאיפת גז ושלוש כתוצאה ממאבק פיזי. מהסהר האדום נמסר מוקדם יותר היום כי במהלך היומיים האחרונים נפצעו מאות פלסטינים בעימותים עם כוחות הביטחון. 

עבאס עם שובו לרמאללה מעצרת האו"ם ביום שישיצילום: אי־פי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ