נתניהו: נפעל נגד התנועה האיסלאמית - הם מוקד ההסתה הגדול ביותר

ראש הממשלה קיים סיור בחטיבת השומרון וטען כי קיימת הסתה בקרב ערביי ישראל נגד יהודים. נתניהו אף תקף את בנט על הביקורת שמתח נגד הממשלה: "מנהיגי ציבור צריכים לנהוג באחריות"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (שלישי) במהלך סיור בחטיבת השומרון כי בכוונת הממשלה לפעול נגד הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. "הם מוקד ההסתה הגדול ביותר בשנים האחרונות בישראל ואנחנו נפעל נגדם", אמר נתניהו.

ראש הממשלה טען כי קיימת הסתה בקרב הערבים אזרחי ישראל נגד יהודים. "אני לא מוכן לקבל שאזרחי ישראל מצטרפים להסתה הזו", אמר. "לא יכול לקבל שבאיצטדיון מקללים את מדינת ישראל ומניפים דגלי אש"ף וחמאס, יורקים על שוטרים, לא מיהודים ולא מערבים אזרחי ישראל. לא מוכן לקבל שבתוך הפייסבוק אומרים 'חבל שהיטלר לא גמר אתכם'. ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה לפעול נגד הסתה מכל כיוון שהוא, של התלהמות של אזרחי ישראל נגד אזרחי ישראל".

נתניהו עם יעלון ואיזנקוט, הבוקר בשומרוןצילום: עמוס בן גרשום / לע"

נתניהו ציין כי בכוונת צה"ל לפרוס מצלמות קרקעיות ואוויריות בכל הצירים ביהודה ושומרון עם חמ"לים ויכולת תגובה מהירה. "הדבר הזה יכול לשנות משמעותית את היכולת שלנו לסכל פיגועים כאלה ולהתחקות אחרי המבצעים", ציין.

נתניהו תקף את שר החינוך נפתלי בנט על הביקורת שמתח נגד פעילות הממשלה. "אין כאן שום שאלה של גיבוי לצה"ל", אמר נתניהו. "הוא ניתן ביד רחבה וכולם יודעים את זה חוץ ממי שאומר את ההיפך שגם הוא יודע את זה. מנהיגי ציבור, במיוחד בהתיישבות, צריכים לנהוג באחריות ולדייק".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר בהצהרות לתקשורת בסיום הביקור של נתניהו כי בימים האחרונים צה"ל והמשטרה נאלצים להתמודד עם אלימות יהודית. "אני קורא לשרים וחברי כנסת וראשי רשויות להפסיק להתלהם", ציין יעלון. "להפסיק להפריח ססמאות על מעבר מהגנה להתקפה. אנחנו בהתקפה מאז חומת מגן למי שלא מבין את זה. יש הבדל בין המצב של אז למצב של היום. אין בעיה של חופש פעולה או גיבוי למפקדים. לצערי אמירות כאלה של שרים גורמות לאזרחים לקחת את החוק לידיים. זו תופעה פסולה וזה מוסיף שמן למדורה".

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט גם הוא התייחס לדברים. "לצה"ל יש חופש פעולה מלא ביהודה ושומרון", אמר. "לצערי בימים האחרונים צה"ל עוסק לא מעט בהפרות סדר של קומץ יהודים שמפריע לנו להתמקד במלחמה בטרור הפלסטיני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ