ח"כ מוטי יוגב התעמת עם תושבת מזרח ירושלים: "את לא תעברי פה - רק יהודים"

בסרטון שפורסם בחדשות 2 נראה חבר הכנסת מהבית היהודי כשהוא מנסה לחסום את דרכה של האשה, צועק לעברה "לכי לקבר" ואף מתעמת עם כוחות המשטרה שעזרו לה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) תועד היום (שלישי) כשהוא צועק לעבר תושבת מזרח ירושלים שעברה בעיר העתיקה, מקלל אותה ואף מתעמת עם השוטרים שניסו לסייע לה. בסרטון שפורסם בחדשות 2 נראה יוגב צועק לאשה "לכי לקבר" בעוד היא מקללת אותו. אחר הצהריים קיימה סיעת הבית היהודי ישיבה בסמוך למקום הפיגוע ברחוב הגיא בירושלים, שם נרצחו נחמיה לביא ואהרן בנט (בניטה) בשבת בערב, ויוגב עצמו פתח לשכה במקום.  

לפי הדיווח בחדשות 2 online, אל מקום הפיגוע הגיעה הבוקר קבוצת יהודים ובהם חבר הכנסת יוגב. כשעברה שם האשה, ניסה יוגב למנוע זאת ממנה וצעק לעברה: "את לא תעברי פה, רק יהודים". יוגב אף התעמת עם כוח המשטרה שהיה במקום וניסה לסייע לפלסטינית לעבור, דרש מהם לעצור אותה וצעק גם עליהם "היא לא תצעק פה". התנגדותו של יוגב התקבלה בקריאות עידוד ושירת "עם ישראל חי" מצד הנוכחים היהודים.

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר בישיבת סיעת הבית היהודי במקום כי "באתי לעיר העתיקה כדי להיות עם התושבים ופגשתי תושבים נחושים עם ביטחון, אבל גם עם תחושה קשה של היעדר ביטחון בסמטאות וברחובות. אנחנו פה באנו לומר לתושבי העיר העתיקה - אנחנו איתכם". 

בנט הוסיף כי "אבו מאזן עומד יחד עם התנועה האיסלאמית בראש ההסתה בעניין הר הבית ובכלל קורא לשחרר מחבלים רוצחים מהכלא. אני אומר לו באופן ברור - שכח מזה. יותר לא משחררים מחבלים מהכלא הישראלי. העיקרון שמנחה אותנו זה דין רחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים כדין אבן גבירול בתל אביב. לא יריקות, לא צעקות, לא הטרדות, לא זריקות אבנים ולא בקבוקי תבערה. מדיניות של אפס סובלנות".

בנט בעיר העתיקה בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי
חברי הבית היהודי בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ