עשרות פצועים פלסטינים בעימותים ברחבי הגדה

חמישה מהם נפצעו מאש חיה וכחמישים נפצעו מירי כדורי גומי. הבוקר נפצע קשה צעיר פלסטיני ליד ההתנחלות תקוע, עדיין לא ברור אם מאש צה"ל או על ידי מתנחלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עימותים ליד רמאללה, היוםצילום: אי־פי

עשרות פלסטינים נפצעו היום (רביעי) בעימותים בכמה מוקדים בגדה המערבית, בהם חמישה מירי חי. לפי הסהר האדום, עד כה נפצעו 49 פלסטינים מירי כדורי גומי, 91 משאיפת עשן ושלושה מרסיסים. 

לפי מקורות פלסטיניים, הבוקר נפצעו מאש חיה שני צעירים פלסטינים, אחד מהם במצב קשה, בעימותים שפרצו כתוצאה מיידוי אבנים על הכביש המוביל להתנחלות תקוע. עד כה לא ברור האם נפצעו מאש צה"ל או על ידי מתנחלים שהגיעו למקום.

עימותים בין פלסטינים לצבא ליד רמאללה, היוםצילום: אי־פי

עימותים אלימים נרשמו באזור בית אל מזרחית לרמאללה ובגזרת יריחו. באזור רמאללה דיווחו הפלסטינים על 18 נפגעים מכדורי גומי ועוד ארבעה פלסטינים שנפגעו בשאיפת עשן. באזור יריחו נפגעו 30 פלסטינים, בהם עשה שנפצעו מכדורי גומי והשאר משאיפת עשן.

השבוע נהרגו שני פלסטינים, אחד מהם בן 13, בעימותים עם צה"ל בגדה המערבית. יותר ממאה פלסטינים נפצעו, רובם באורח קל, בשורת תקריות אלימות במזרח ירושלים ובמוקדים שונים בגדה.

מתחקיר ראשוני בפיקוד המרכז של התקרית שנהרג בה הנער הפלסטיני בן ה-13 ליד קבר רחל בבית לחם ביום שני עולה, כי הנער נפגע בשוגג בשל תקלה שאירעה כנראה בפעילות הכוח.

עימותים ליד צור באהר, היוםצילום: רויטרס
עימותים ליד בית אל, היוםצילום: אי־אף־פי

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ