ארדן: בוחנים הוצאה מחוץ לחוק של ארגון להב"ה

השר לביטחון הפנים אמר לגלי צה"ל כי נבחנים צעדים משפטיים בנושא. זאת, לאחר שאתמול נעצר ראש הארגון בהפגנת ימין בירושלים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
"הארץ"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר היום (שישי) כי נבחנת הוצאתו של ארגון הימין הקיצוני להב"ה אל מחוץ לחוק. "ישנם ארגונים כמו ארגון להב"ה שגורמים הסתה לאלימות", אמר ארדן לגלי צה"ל. "אנחנו בוחנים כל צעד משפטי אפשרי, כולל הוצאה אל מחוץ לחוק. שום צעד אנחנו לא פוסלים". אתמול נעצר ראש הארגון בנצי גופשטייןבהפגנה של פעילי ימין בירושלים. גופשטיין תקף את ארדן ואמר "לא שמעתי שהוציאו אל מחוץ לחוק את התנועה האיסלאמית".

הוצאתו של ארגון להב"ה מחוץ לחוק נבחנה לאחרונה, לבקשת שר הביטחון משה יעלון, אך חוות דעת של השב"כ קבעה לפני כחודשיים כי אין תשתית מודיעינית המאפשרת לעשות זאת. עם זאת, נטען כי אם יימצאו חומרים אחרים, שיאפשרו זאת, הדבר ייבחן בשנית. עמדת שב"כ גובשה בעקבות בקשת יעלון בדצמבר האחרון לבחון אם ניתן להגדיר את הארגון, הפועל כהגדרתו "למניעת התבוללות בארץ הקודש", כהתאחדות בלתי מותרת או כארגון טרור. בקשה דומה הועברה גם אל היועץ המשפטי למערכת הביטחון, עו"ד אחז בן-ארי.

אמש הפגינו מאות בני אדם, בהם פעילי ימין, ארגון לה פמיליה וארגון להב"ה בירושלים. המשטרה ניסתה לעצור את המפגינים בגן סאקר, אך ללא הצלחה והמפגינים הגיעו לרחבת הכותל, שם חיפשו עוברי אורח ערבים. בעימות עם השוטרים, נעצרו ארבעה מפגינים, בהם גופשטיין. 

מעצר גופשטיין בהפגנה בירושלים, אמשצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ