ח"כים מהרשימה המשותפת דחו ביקור מתכונן באל-אקצא

ל"הארץ" נודע כי ביומיים האחרונים פנו גורמים ברשות לאנשי המפלגה בבקשה לדחות את הביקור בשל המתיחות הביטחונית. בחמישי נמנעה כניסת ח"כ זחאלקה למתחם, בעקבות הנחיות לשכת רה"מ

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ועדת המעקב של ערביי ישראל והרשימה המשותפת הודיעו על דחיית ביקור של חברי כנסת ונציגי המפלגות במסגד אל-אקצא שהיה אמור להתקיים מחר (ראשון). ל"הארץ" נודע כי ביומיים האחרונים פנו גורמים ברשות וגורמים פלסטינים במזרח ירושלים למפלגה בבקשה לדחות את הביקור בשל המתיחות הביטחונית.

ביום חמישי פרסמה לשכת ראש הממשלה הבהרה, לפיה ההנחיה לאסור את העלייה להר הבית תחול על חברי כנסת יהודים וערבים כאחד. זאת לאחר שכמה משרי הממשלה ביקשו הבהרות על הדיווחים לפיהם ההנחיה תחול על ח"כים ושרים יהודים בלבד.

ג'מאל זחאלקה עם השוטרים בכניסה למתחם ההר, בחמישי

ברשימה המשותפת מסרו בתגובה להודעת נתניהו כי "נתניהו לא יקבע בשבילנו אם לעלות למסגד אל אקצא או לא. המסגד הוא חלק מירושלים ואנו רואים בירושלים שטח כבוש, שיש לשחררו על ידי החלת הריבונות הפלסטינית עליו". עוד נמסר כי ״זכותנו וחובתנו לבקר ולהתפלל במסגד אל אקצא ונתניהו אינו הגורם שיתיר או יאסור זאת. אנו מצעים לראש הממשלה לעשות מעשה שיבוא לסיום הכיבוש ולהרתעת המתנחלים במקום לחלק הוראות למנהיגי הציבור הערבי".

באותו יום בו פורסמה ההבהרה מטעם נתניהו, מנעה המשטרה מח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) להיכנס למתחם הר הבית. זחאלקה התעמת בכניסה להר הבית עם ארבעה שוטרים שלא איפשרו לו להיכנס. זחאלקה אמר כי ״זכותנו להיכנס לאל־אקצא היא טבעית ומובנת מאליה". לדבריו, "ח״כים ושרים מהימין באים בחסות המשטרה כדי לפגוע בקדושת אל־אקצא. אנחנו נכנסים בכוח הזכות, והם באים בזכות הכוח והכיבוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ