נתניהו פנה לוינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי על הסתה

בישיבת הממשלה הקריא נתניהו ציטוטים של זועבי בהם קראה למתפללים לעלות לאל-אקצא "ולעמוד נגד מזימה ישראלית להתרת דם תושבי מזרח ירושלים", ואמר כי מדובר בקריאה לאלימות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה היום (ראשון) כי פנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה נגד ח"כ חנין זועבי על הסתה לאלימות. בישיבת אישרה הממשלה הצעת חוק לקביעת עונשי מינימום למיידי אבנים והטלת קנסות על קטינים והוריהם.

נתניהו הקריא ציטוטים מפי ח"כ זועבי שהתפרסמו במהלך סוף השבוע בביטאון חמאס. "על מאות אלפי מתפללים לעלות לאל-אקצא לעמוד נגד מזימה ישראלית להתרת דמם של תושבי מזרח ירושלים", הקריא נתניהו את דבריה של זועבי. "יציאת אלפים מבני העם תהפוך את האירועים הללו לאינתיפאדה אמיתית".

נתניהו אמר שדבריה של ח"כ זועבי הם הסתה וקריאה ברורה לאלימות. "איני מוכן לעבור לסדר היום על דברים חמורים אלה", הדגיש נתניהו.  

ראש הממשלה ציין עוד כי הורה לגייס 16 פלוגות מילואים של משמר הגבול כדי להתמודד עם ההסלמה הביטחונית. "עדיף לגייס מראש כוח מאסיבי ולטפל בהתפתחויות אפשריות מאשר לגייס לאחר מעשה", אמר נתניהו. "אנחנו נגייס עוד כוחות ככל שיידרש".

בישיבה היום אישרה הממשלה פה אחד את הצעת החוק שיזם נתניהו לקבוע עונשי מינימום למאסר בכלא, למיידי אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים וכן, להטיל קנסות על קטינים והוריהם. ראש הממשלה ביקש בדיון חקיקת בזק ואמר כי "אנחנו עושים זאת כהוראת שעה מתוך כוונה לבחון את מידת היישום, ובמקרה הצורך אף להחמיר את החוק".

בהמשך היום יכנס נתניהו דיון של כמה משרי הממשלה בנושא האפשרות להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק. "אכנס דיון נוסף כדי לקדם פעולות נגד התנועה האסלאמית – איני מוכן שתהיה הסתה מבית. נפעל בכל הכלים נגד המסיתים מכל כיוון שהוא", הוא אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ