גלאון תוקפת את הרצוג: קריקטורה של אופוזיציה

"מי שמבקש להיות אלטרנטיבה שלטונית כדאי שיציג חלופה ולא יישמע כמו השלטון", אמרה יו"ר מרצ. המחנה הציוני: "איננו מתחרים עם מרצ על המקום שלה משמאל לנו"; לפיד הסיר הצעת אי אמון

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, תקפה היום (ראשון) בחריפות את תפקודו של יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג (המחנה הציוני), על רקע גל הטרור. "ההתנהלות של יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג במשבר של השבועיים האחרונים, בעקבות ההידרדרות הביטחונית, זו קריקטורה של אופוזיציה", אמרה גלאון. "מי שמבקש להיות אלטרנטיבה שלטונית כדאי שיציג חלופה שלטונית ולא יישמע כמו השלטון". כמו כן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הודיע הבוקר על החלטתו להסיר מסדר יומה של מליאת הכנסת מחר את הצעת אי האמון שהגישה מפלגתו, לאור המצב.

גלאוןצילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי גלאון, "ההצעה של הרצוג להטיל סגר על השטחים, להעניש בענישה קולקטיבית ציבור שלם, להתייחס לכל הפלסטינים כאל מפגעים בפוטנציה, היא הצעה שמבקשת להתחרות בימין המתלהם". גלאון הוסיפה כי בניגוד להרצוג, מרצ פעלה כדי להציג לציבור מדיניות חלופית לזו שנוקט ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אתמול הפגינו חברי הכנסת של מרצ מול בית ראש הממשלה יחד עם מאות פעילים. "עמדנו מחוץ לבית ראש הממשלה, הצבנו אלטרנטיבה אידאולוגית והפגנו נגד מדיניות ניהול הסכסוך, ההסתה האלימה והיד הקלה על ההדק כלפי אזרחי ישראל הערבים".

הרצוג, כמו גם לפיד, רואים בעצמם מועמדים מרכזיים להחליף את נתניהו בבחירות הבאות. אלא שלמרות ההידרדרות במעמדו הציבורי של נתניהו, בעקבות גל פיגועי הטרור והשחיקה בתדמיתו כ"מר ביטחון", איש מהשניים לא נתפס בציבור כמי שמאתגר את עתידה של הממשלה הקיימת.

"אין ספק שההתנהלות של הרצוג בעייתית. זה מתסכל, אבל למרות שהיינו אמורים לפרוח עכשיו, הציבור לא רואה במחנה הציוני אלטרנטיבה שלטונית", אמר ח"כ ממפלגתו של הרצוג. לדבריו, "למרות שהקואליציה של נתניהו נשענת על 61 ח"כים בלבד, די ברור לנו שהיא לא תיפול בחודשים הקרובים. אחת הבעיות היא שרבים אצלנו לא פוסלים על הסף את האפשרות שהרצוג ייכנס, בסופו של דבר, לממשלת אחדות עם נתניהו בעתיד הרחוק למרות שלא נראה שנתניהו באמת מעוניין בזה כרגע".

סקר שערכה חברת מדגם, בפיקוח מנו גבע ומינה צמח, ופורסם בחדשות 2 אתמול מאשש את ההערכות של ח"כים באופוזיציה לפיהן הציבור הרחב לא רואה בהרצוג ובלפיד מועמדים מתאימים להחלפת נתניהו. על פי הסקר, ראש הממשלה מתברג רק למקום השלישי בשאלה מי הכי מתאים לטפל בבעיות הביטחון ובפיגועי הטרור. מנהיג ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, במקום הראשון, נהנה מתמיכת 21 אחוזים מהנשאלים, אחריו נפתלי בנט עם 17 אחוזי תמיכה ואילו נתניהו נהנה מ-15 אחוזי תמיכה. מיד לאחריו בחרו הנשאלים לסמן את הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, שעשוי להיכנס לזירה הפוליטית אם ייסגר תיק החקירה נגדו. הרצוג ולפיד משתרכים הרחק מאחור עם חמישה וארבעה אחוזי תמיכה בהתאמה.

הדשדוש של השניים מפתיע במיוחד נוכח השחיקה הדרמטית במעמדו של נתניהו: 73% מהנשאלים טענו כי אינם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה: רק ארבעה אחוזים מהנשאלים ציינו כי הם מרוצים מאוד מתפקודו של נתניהו. 19% אמרו כי הם די מרוצים, 35% טענו כי הם די לא מרוצים ו-38% אמרו כי הם כלל אינם מרוצים מתפקודו. ארבעה אחוזים נוספים לא הביעו דעה בנושא.

במחנה הציוני הגיבו בביטול על דבריה של ח"כ גלאון. "לא נסכים לקבל הטפות מוסר על רצוננו להגן על אזרחי ישראל. אנו מאמינים במדינת ישראל שתהיה יהודית ודמוקרטית, בטוחה וצודקת ומתוך כך נמשיך לעצב את עמדותינו. איננו מתחרים עם מרצ על המקום שלה משמאל לנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ