יוסי ורטר

ערב הבחירות האחרונות, כשמירי רגב נשאלה מה יקרה לנתניהו אם יעז לא למנותה לשרה חרף מיקומה הגבוה ברשימת הליכוד, היא השיבה: "נעשה לו הפיכה". מאז היא כנראה הפכה למומחית להתקוממויות ועימותים מזוינים. בימים האחרונים קשה להתחמק ממנה: שרת התרבות והספורט הפכה בן לילה לדוברת הנלהבת והנחושה ביותר של ראש הממשלה ומעמידה בצל את אופיר אקוניס ויובל שטייניץ בימיהם הרעים ביותר. היא גוררת את מופע הסטנד־אפ שלה לכל אולפן ולכל אתר, מצטטת דף מסרים שנכתב בלשכה עלומה ובפיה מסר אחד ואחיד: ישראל ביתנו היא האשמה בגל הטרור הנוכחי.

לרוב דבריה נענים בפרצי צחוק רמים, שעדי אשכנזי ואורנה בנאי היו שמחות לפגוש באולמות. אולם הזלזול והלגלוג אינם מרתיעים אותה מלשוב ולהלום במסר המופרך והאווילי, שאינו לקוח מתחום ההיגיון (או הבגרות המנטלית): בשש השנים האחרונות, גורסת רגב, מפלגתו של אביגדור ליברמן היתה אחראית על ענייני ביטחון הפנים, בהר הבית ובמזרח ירושלים ובכלל. השר האחראי באותן שנים היה יצחק אהרונוביץ', ניצב בדימוס. הוא גילה "רפיסות", זו מלת המפתח של רגב. בראיון ל"וואלה" היא חזרה עליה שבע פעמים, לא פחות. רפיסות, רפיסות, רפיסות!

>> אינתיפאדה שלישית? מי אשם? כמה זמן זה יימשך ומה אפשר לעשות? היום בצהריים: עמוס הראל עונה לשאלותיכם

הנה כמה עובדות שהיא בוחרת להתעלם מהן: 1. בכל שש השנים הללו נתניהו היה ראש הממשלה, ולאורכן התפאר בכך שבימיו לא היתה אינתיפאדה ולא היו פיגועים. 2. בכל שש השנים לא ראינו כגל הטרור הנוכחי. הר הבית היה שקט, ממזרח ירושלים לא יצאו ארבעה־חמישה מחבלים ומפגעים ביום. אולי אהרונוביץ' והמדיניות המרסנת שהוביל לא היו גרועים כל כך. 3. אהרונוביץ' היה אחד השרים שנתניהו הכי סמך עליהם ובטח בהם, והוא מעולם לא הסתיר זאת. בכל הזדמנות הפליג ראש הממשלה בשבחיו של "איציק". הוא היה "האיש שלו" למשימות מיוחדות, קשות, מאתגרות. כשאירעה השריפה בכרמל, אליו פנה נתניהו בבקשה שיעמוד בראש צוות השרים לטיפול באירוע. 4. נעזוב לרגע היגיון, ממלכתיות או יושרה — תכונות שמעולם לא יוחסו לרגב — מה עם קצת אנושיות והגינות? מה שהיא עושה בימים האחרונים הוא לא פחות מרצח אופי והסתה מתמשכת נגד אדם הגון וישר ושקול, שפרש מהחיים הפוליטיים והציבוריים לפני כחצי שנה ומאז לא נשמע קולו. הוא אינו מותח ביקורת, אינו נותן עצות, אינו יושב ביציע ומפרשן כרבים מגמלאי הכנסת והממשלה.

בכנסת הקודמת, כיו"ר ועדת הפנים, כינסה רגב יותר ישיבות בנושא הר הבית מאשר בכל נושא אחר. רק הוא היה בראש מעייניה. אם הדבר היה תלוי בה, סביר להניח שמלחמת דת אזורית כבר היתה כעת בעיצומה. המחסום, הבלם לאובססיה שלה, היו אהרונוביץ' ומפקדי המשטרה. כעת היא נוקמת בו. ומה שיותר מטריד מהחשבונאות הנקלית של רגב הוא המחשבה שהיא נשלחת למשימה הזו על ידי לשכת ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ