המשטרה פורסת עמדות בידוק ביציאות מהשכונות במזרח ירושלים

בעקבות המתיחות הביטחונית ובהתאם להחלטות הקבינט, הצבא פורס היום פלוגות לתגבור בערים הגדולות, שיעבדו בשיתוף עם משטרת ישראל. אם תימשך ההסלמה, ייתכן שיידרש תגבור צבאי נוסף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בהתאם להחלטות הקבינט מאמשצה"ל פורס היום (רביעי) שש פלוגות בערים הגדולות לצורך סיוע למשטרה בהתמודדות עם גל הטרור המתמשך. כ-300 חיילים כבר שולבו מהבוקר בפעילות הביטחון השוטף תחת פיקוד המשטרה. כמו כן, המשטרה פורסת בשעות אלה עמדות בידוק ביציאות מהשכונות הערביות במזרח ירושלים. 

במסגרת שילוב כוחות הצבא, פלוגות של משטרה צבאית יעבדו בשיתוף עם משטרת ישראל בערים במתכונת המכונה "שילוב זרועות" שהופעלה בעבר בשטחים, כלומר סיורים משותפים של המשטרה הצבאית והאזרחית, כשסמכויות השיטור העיקריות יישארו בידי משטרת ישראל. אם תימשך ההסלמה, ייתכן שיידרש תגבור צבאי נוסף.

כוחות הביטחון בודקים פלסטיני ביציאה מג'בל מוכבר, הבוקרצילום: אי־אף־פי

אתמול נפרסו עוד שני גדודים לתגבור בגדה המערבית, שלוש פלוגות במרחב התפר ושני גדודים בגבול רצועת עזה. מאז החל גל הפיגועים , תגבר צה"ל את הפעילות השוטפת בישראל ובשטחים ב-11 גדודים סדירים, עלייה של יותר מ-50% מסדר הכוחות שהיה פרוס באזורים הללו לפני שהחל גל האלימות ב-1 באוקטובר. למרות זאת, טרם הוחלט על גיוס מילואים בצה"ל, גם לא בהיקף קטן.

בתוך כך, ועדת החוץ והביטחון אישרה הבוקר גיוס של 1,400 אנשי מילואים של מג"ב. נציג משמר הגבול בדיון, ניצב משנה אמיר כהן, אמר כי עד כה גויסו בפועל כ-850 לוחמים ובמידת הצורך קיימת אפשרות לגייס את שאר הלוחמים. כהן הוסיף כי הלוחמים שגויסו עברו בימים האחרונים סדרת אימונים ייעודית לטובת משימתם, וכי בשלב זה אין כל שינוי בהוראות פתיחה באש.

אתמול התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני במשך שעות ארוכות לדיון חירום בעקבות המתיחות הביטחונית. בישיבה הוחלט להסמיך את משטרת ישראל ליזום סגר או כתר על מוקדי חיכוך והסתה בירושלים על פי שיקולי הביטחון. כמו כן, שרי הקבינט אישרו שלילת תושבות קבע למפגעים והחרמת רכוש של מבצעי הפיגועים. בנוסף להריסת בתי המחבלים, הוחלט כי מעתה לא תתאפשר בנייה מחודשת במקום בו נהרס בית מחבל.

בישיבה הלילית, אושרה גם הגדלת והרחבת הכוח המבצעי של משטרת ישראל, ותגבורה באמצעות כוחות צה"ל בערים ובצירים. עוד הוחלט על גיוס 300 מאבטחים נוספים לתחבורה הציבורית בירושלים בעלות של 80 מיליון שקלים. הקבינט הנחה את צה"ל לפרוס כוחות במקומות רגישים על גדר הביטחון, וראש הממשלה נתניהו הנחה להכין עבודת מטה להשלמת גדר הביטחון לרבות בדרום הר חברון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ