השייח סלאח שב מנתב"ג לאחר שהוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ

מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית היה בדרכו להשתתף בוועידה למען ירושלים באיסטנבול. מוקדם יותר היום נדחתה ההכרעה בערעורו של השייח על גזר דינו בגין הסתה לאלימות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, שב הערב מנתב"ג לאחר שהוצא נגדו מוקדם יותר צו איסור יציאה מהארץ על ידי שר הפנים סילבן שלום. סלאח היה בדרכו לאיסטנבול להשתתף בוועידה של פרלמנטים ערבים ואיסלאמיים למען ירושלים. בתנועה האיסלאמית האשימו את המדינה בהתנכלות ובהמשך רדיפה פוליטית.  

מוקדם יותר היום דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את ההכרעה בערעור שהגיש סלאח ל-27 בחודש. סלאח ערער על גזר דינו בגין הסתה בעקבות דרשה שנשא בשכונת ואדי ג'וז במזרח ירושלים ב-2007. על סלאח נגזרו 11 חודשי מאסר בפועל ו-8 חודשים על תנאי. לפני כשנה נגזר עליו מאסר של 8 חודשים, אך לאחר ערעור של שני הצדדים פסק ביהמ"ש על החמרת העונש. התביעה מבקשת לגזור על סלאח עונש מאסר בפועל של בין 18 ל-40 חודשים.

בדיון בעניינו הבוקר אמר סלאח כי "אני לא מפחד ממאסר ואם בסופו של דבר יוכרע שאכנס לכלא, אז אני מוכן לעשות זאת למען מסגד אל-אקצא".

השייח סלאח הגיע הבוקר לבית המשפט עם כמה עשרות מתומכיו, לצד כמה מחברי הכנסת הערבים, שבאו להפגין תמיכה בשייח בעקבות ההצהרות מהימים האחרונים נגד התנועה האיסלאמית והכוונה להוציאה אל מחוץ לחוק.

השייח ראאד סלאח (מימין) בהפגנה בסכנין, אתמול צילום: אי־אף־פי

במארס האחרון בית משפט השלום בירושלים החמיר את עונשו של סלאח, וגזר עליו 11 חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי, במקום שמונה חודשי מאסר שנגזרו עליו בתחילה. סלאח הורשע בהסתה לאלימות או לטרור ובהסתה לגזענות, בעקבות דרשה שנשא בשכונת ואדי ג'וז בירושלים ב-2007. 

בנובמבר 2013 הורשע סלאח בהסתה לאלימות או לטרור בעקבות הדרשה בירושלים. שופטת בית משפט השלום בירושלים, חנה מרים לומפ, גזרה עליו מאסר של שמונה חודשים, וכן עונש מאסר על תנאי.

בעקבות גזר הדין הגישו שני הצדדים ערעור - הפרקליטות, בשל זיכויו של סלאח מעבירה של הסתה לגזענות ובשל קלות העונש, ועורך דינו של הנאשם בשל ההרשעה עצמה וחומרת העונש. בית המשפט קיבל את ערעור המדינה, אך דחה ברוב קולות את ערעורו של סלאח, שהורשע בעבירה של הסתה לגזענות בנוסף להרשעות על הסתה לאלימות או לטרור.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ