יהונתן ליס
יהונתן ליס

נשיא הודו, פרנב מוקהרג'י, מבקר היום (רביעי) לראשונה בישראל במסגרת הידוק היחסים בין המדינות. בכינוס מיוחד שנערך לרגל ביקורו במליאת הכנסת, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "ישראל רוצה שלום. אני רוצה שלום. אני מעוניין בחידוש המשא ומתן לשלום באופן מיידי וללא תנאים מוקדמים".

לדברי נתניהו, זה יהיה משא ומתן קשה. "הטרור חייב להיפסק וסידורי ביטחון אמיתיים חייבים להיות בשטח", הוסיף. "כדי שיושג שלום, הפלסטינים יצטרכו סוף סוף להכיר בזכות קיומה של מדינת הלאום היהודי".

נתניהו ונשיא הודו, פרנב מוקהרג'י, במליאת הכנסת, היוםצילום: תומר אפלבאום

בדבריו, הדגיש ראש הממשלה כי ישראל והודו נאבקות שתיהן בגורמי טרור קיצוניים. "יש להילחם בטרור בכל הכוח", אמר נתניהו. "לצד שאיפתנו לדו-קיום בשלום, אנחנו חייבים להבהיר לאויבינו שהטרור לא ינצח אותנו ושהטרור איננו משתלם".

ראש הממשלה אמר עוד כי ממשלתו תפעל נגד מסיתים שמפיצים עלילות דם ברשת וטוענים כי ישראל רוצה לשנות את הסטטוס-קוו בהר הבית. "הבערות פוגשת את הטכנולוגיה וכך נסחפים צעירים להזיות הרצחניות של דאעש ושל הקנאים האיסלאמיסטים סביבנו שמפיצים את השקר כאילו אנו רוצים להרוס את מסגד אל-אקצא או לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית", אמר. "זה שקר גדול. אנחנו מכבדים כל אמונה דתית".

נשיא הודו מוקהרג'י נאם גם הוא במליאה, ואמר כי "הודו מאמינה שאין דרך טובה יותר לפתור בעיות מאשר באמצעות משא ומתן ובדרכים של דיאלוג. נוכחנו לדעת שהמבנה האדמיניסטרטיבי של גופים בינלאומיים אינו מספיק אפקטיבי והם אינם מסוגלים לאכוף את ההחלטות שלהם. האו"ם צריך להשתנות כדי להתמודד עם האתגרים של היום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ