מעצרו של תושב קרית אתא שדקר יהודי כי חשב שהוא ערבי הוארך בשמונה ימים

בית המשפט אסר לפרסם את שם הדוקר, בניגוד למקרים שבהם הדוקר הוא פלסטיני. הנדקר סיפר: "למרות שצעקתי לו שאני יהודי הוא לא עזב אותי"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

מעצרו של תושב קרית אתא שדקר אתמול (שלישי) תושב נהריה במתחם איקאה בקריות מכיוון שחשב שהקורבן הוא ערבי הוארך היום בשמונה ימים בבית משפט השלום בחיפה. השופטת אורית קנטור נענתה לבקשת סנגורו של החשוד, עו"ד יוסי גימפל, ואסרה לפרסם את שמו של החשוד וכל פרט מזהה אחר, בניגוד למקרים הרבים בימים האחרונים בהם פורסמו שמותיהם ותמונותיהם של מחבלים ערבים.

בנימוקים לבקשה אמר עו'ד גימפל כי "בגלל המצב הביטחוני היום ובגלל החשש של המשפחה מפני חלילה שיוך כזה או אחר או מעשה נקמה כזה ואחר, בנסיבות אלה יש מקום לא לפרסם את שמו על מנת להגן עליו גם בחסות המדינה וגם על המשפחה". עו"ד גימפל הוסיף כי יש גם ספק לגבי מידת כשירותו הנפשית לעמידה לדין, וביקש שמרשו יישלח לבדיקה. השופטת נעתרה לבקשתו גם בעניין זה והחשוד ישלח לבדיקה פסיכיטרית.

בתחילת הדיון לא אמר החשוד דבר ולא ענה לשאלות העיתונאים. עורך דינו טען כי החשוד נמצא בסערת רגשות וכי קשה לדלות ממנו פרטים. "קשה מאוד להסביר את האירוע, אני מקווה שבימים הקרובים הדברים ישתנו", אמר.

האדם שנדקר באירוע, עובד שופרסל במתם איקאה בקריות אורי (אוריאל) רזקן, נפצע באורח בינוני. הבוקר הוא שיחזר ממיטתו בבית החולים רמב"ם את רגעי הדקירה. לדבריו, הוא בדיוק פרק סחורה עם עובד נוסף, ערבי, ואז הרגיש את הדקירות בגב תוך כדי שהדוקר צועק "מגיע לכם. אתם ערבים מנייקים".

מתחם איקאה בקריות בו אירע הפיגוע, אתמולצילום: רמי שלוש

"למרות שצעקתי לו שאני יהודי הוא לא עזב אותי", סיפר רזקן, "זה לא משנה מי דוקר את מי, אנשים באים לעבוד, אנשים עובדים ביחד, אנשים אין להם כוח להכניס פוליטיקה לחיים. הוא הוסיף שאם המחבל היה דוקר את חברו הערבי לעבודה, הוא היה נחלץ לעזרתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ