ניר חסון
ג'קי חורי

אחמד מנסרה, המחבל בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב לפני כשבוע, שוחרר היום מבית החולים. הוא יועבר למתקן של השב"ס, לאחר שמעצרו הוארך היום בשמונה ימים.

מנסרה, תושב מחנה הפליטים שועפט, וקרוב משפחתו מוחמד מנסרה, בן 17 מהכפר חיזמה, פצעו נער בן 13 באורח אנוש וצעיר בשנות ה-20 לחייו באורח קשה. שני המחבלים, שפעלו יחד, דקרו תחילה את הצעיר ברחוב השישה עשר בפסגת זאב. לאחר מכן המשיכו לעבר שדרות משה דיין, שם דקרו ופצעו אנושות נער בן 13 שרכב על אופניים. עוברי אורח שהבחינו במחבלים החלו לרדוף אחריהם. בעת המרדף נפגע המחבל בן ה-13 מרכב חולף ונפצע באורח קשה. עוברי האורח אף היכו אותו, עד שלזירה הגיעו שוטרים. המחבל הנוסף הצליח להימלט עד שנתקל בכוחות מג"ב שירו בו למוות. בהדסה הר הצופים  מאושפזים עדיין שני פצועים מהפיגוע בפסגת זאב. בן 21 במצב קל-בינוני, יציב ובהכרה, ובן 13, שמצבו קשה, מונשם ומורדם אך יציב, לאחר שניכר שיפור מסוים במצבו.

בנאומו בשבוע שעבר האשים הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) את ישראל בהוצאתו להורג של מנסרה בן ה-13. בתגובה הפיצה לשכת ראש הממשלה את תמונותיו של הנער בבית החולים בתקשורת הישראלית והבינלאומית - בין השאר, לכלי תקשורת ערביים רבים. פקיד ישראלי בכיר ציין כי המהלך נועד לקעקע את דבריו של הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס אמש ולהראות שמדובר בשקר.

אחמד מנסרהקרדיט: לע"מ

בתוך כך, ראש התנזים הכלוא בישראל, מרואן ברגותי, ספג היום אזהרה חמורה בדין משמעתי של השב"ס,  בעקבות פרסום מאמר בשמו ב"גרדיאן" הבריטי בשבוע שעבר. במאמרו נמנע ברגותי מלקרוא לשימוש בנשק, אך הבהיר כי "לא נוכל להתקיים עם הכיבוש ולא ניכנע לו" והאשים את הקהילה הבינלאומית בחוסר מעש בנושא הפלסטיני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ