שטייניץ: "ההסתה של עבאס דומה לזו של הנאצים"

שר האנרגיה תקף את נשיא הרשות הפלסטינית בחריפות יוצאת דופן וכינה אותו "המסית מספר אחת בעולם של תעמולה אנטישמית", והוסיף ש"זאת שאלה טובה האם הוא צריך להישאר בתפקידו"

חמי שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו

שר האנרגיה יובל שטייניץ תקף אתמול (ראשון) בחריפות חסרת תקדים את יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) וכינה אותו "המסית מספר אחת בעולם של תעמולה אנטישמית וקריאה להשמדת מדינת ישראל". השר הוסיף כי "יש דמיון רב בין ההסתה של אבו מאזן נגד מדינת ישראל לבין ההסתה של הנאצים להשמדת העם היהודי".

בתדרוך לעיתונאים בשולי כנס הקהילה הישראלית-אמריקאית המתקיים בוושינגטון, שטייניץ אמר שהדם שנשפך בגל הטרור הנוכחי הוא "על ידיו של עבאס". בדבריו, הוא סירב לפסול את האפשרות שטובתה של מדינת ישראל מחייבת את הדחתו של עבאס ואמר כי "זו שאלה טובה האם הוא צריך להישאר בתפקידו, וכמה זמן עוד צריך לסבול את ההסתה שלו".

שטייניץ בישיבת קבינט, במאיצילום: מרק ישראל סלם

השר גם חשף ככל הנראה את המתיחות הגוברת בין ירושלים לוושינגטון סביב הטלת האחריות לגל האלימות האחרון והצעדים שיש לנקוט בעניין. בדבריו הוא האשים למעשה גם את ארצות הברית ואת הקהילה הבינלאומית באחריות לאלימות הפלסטינית. "אם הם היו מתייחסים לזה, אפשר היה להגיע לתוצאות שונות", אמר. "אם לא מתעלמים מהבעיה, אם לא מטאטאים אותה מתחת לשטיח". שטייניץ הביע תקווה "שסוף סוף ייפול פה האסימון בקשר לזהותו האמיתית של אבו מאזן".

שטייניץ ציין, עם זאת, שלישראל אין עניין בפירוק הרשות הפלסטינית ושכאשר ההסתה תיפסק, ישראל תהיה מוכנה לפעול לשיפור איכות החיים בשטחים.

שלשום חרגה שרת המשפטים איילת שקד מהנוהל הדיפלומטי המקובל, כאשר תקפה את הממשל האמריקאי על אדמת ארצות הברית. שקד גינתה את ההודעות "הבלתי קבילות" של הממשל בקשר למתקפת הטרור הפלסטינית האחרונה ואמרה שכל השוואה בין ישראל לפלסטינים כפי שעשו האמריקאים "מעוותת את המציאות".

באותו אירוע הודיע שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, כי ירושלים וושינגטון פותחות בדו-שיח שנועד לגבש "מדיניות משותפת כדי להתמודד עם הסכנות המתמשכות מצד איראן". דרמר אמר שבחודש הקרוב ייערכו מגעים ביטחוניים ומדיניים שיעדם הסופי הוא "לשפר באורח דרמטי את יכולתה של ישראל להגן על עצמה - בעצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ