מזכ"ל האו"ם יגיע היום לביקור פתע בארץ; ייפגש עם נתניהו ועבאס

במסר לשני העמים קרא באן להרגעת האלימות בירושלים ובגדה המערבית. הוא אמר כי הוא מבין את הדאגות והכעס של אזרחי ישראל, אך הבהיר כי מחסומים וחומות לא יביאו את הביטחון

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
באן ונתניהו בעצרת האו"ם, בתחילת החודשצילום: רויטרס

מזכ"ל האו"ם באן קי מון יגיע היום (שלישי) לביקור פתע בישראל במהלכו ייפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

אתמול קרא באן להרגעת האלימות בירושלים ובגדה המערבית בהודעה שפרסם לעם בישראל ולעם הפלסטיני. "אני מזועזע כשאני רואה אנשים צעירים מרימים נשק ומנסים להרוג", אמר באן בהודעה. "האלימות רק תחתור תחת השאיפות הלגיטימיות של העם הפלסטיני למדינה עצמאית ותחת השאיפה הישראלית לביטחון".

באן אמר כי הוא מבין את התסכול והכעס של הצעירים הפלסטינים מהמשך הכיבוש והרחבת ההתנחלויות ואת אכזבתם מהנהגתם ומהקהילה הבינלאומית. הוא קרא להנהגה הפלסטינית להשתמש באנרגיות של העם הפלסטיני למאבק בדרכי שלום. "לא תממשו את שאיפותיכם באמצעות מעשים אלימים כמו אלה שהיינו עדים להם", אמר באן. "אני קורא לכם להפוך את התסכול שלכם לקול רב עוצמה שיביא לשינוי. אני לא מבקש מכם להיות פסיבים, אבל עליכם  להניח בצד את נשק הייאוש".

מזכ"ל האו"ם אמר עוד כי הוא מבין את הדאגות הביטחוניות של אזרחי ישראל ואת הכעס שלהם לגבי המצב הנוכחי. עם זאת הבהיר באן כי תגובה חריפה של כוחות הביטחון, מחסומים וחומות לא יביאו את השלום והביטחון להם זכאים הישראלים. "אין פתרון ביטחוני", אמר באן. "יש צורך באופק מדיני".

מזכ"ל האו"ם קרא לשני הצדדים לא לאפשר לגורמים קיצונים להפוך את הסכסוך לדתי, לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית ולפעול להשגת פתרון שתי המדינות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ