נתניהו: בימים הקרובים אביא להצבעה חוק להוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק

ראש הממשלה אמר במהלך סיור באוגדת עזה כי "הדבר חיוני לביטחון ישראל". במשרד רה"מ ציינו כי בשלב ראשון תיתכן החלטה להוציא מחוץ לחוק את האחים המוסלמים אליה מסונפת התנועה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך סיור באוגדת עזה כי בימים הקרובים בכוונתו להביא להצבעה חקיקה על הוצאתו אל מחוץ לחוק של הפלג הצפוני של ה. "זה תהליך שנעשה בהידברות עם המערכת המשפטית, אבל אנחנו נסיים את זה בימים הקרובים ונבצע את זה. הדבר הזה הוא חיוני לביטחון ישראל", אמר נתניהו.

בימים האחרונים התקיימו כמה ישיבות של הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק. הסיבה העיקרית למהלך שעליו מדבר נתניהו למעלה משנתיים הוא מעורבותו של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ושל העומד בראשו השייח' ראיד סאלח בהסתה סביב סוגיית הר הבית ומסגד אל-אקצא.

נתניהו בסיור באוגדת עזה, היוםצילום: חיים הורנשטיין

עדיין לא ברור לחלוטין כיצד תבוצע הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק. מקור במשרד ראש הממשלה ציין כי ייתכן שבשלב הראשון תתקבל החלטה להוציא מחוץ לחוק את תנועת האחים המוסלמים – הארגון אליו מסונפת התנועה האסלאמית בישראל ושמזרים אליה כספים רבים מהעולם הערבי.

הבוקר צוטט נתניהו ב"ישראל היום" כאומר כי קיבל החלטה שהעברת מימון לתנועה האסלאמית תיחשב עבירה על החוק. הוא ציין כי המימון לתנועה המסיתה ייפסק מכל הכיוונים גם מחו"ל וגם מהארץ. "כל מימון ייחשב לא חוקי", אמר נתניהו. "הפעילות של התנועה עולה כסף. הדברים מאורגנים. כאשר הם שולחים את האוטובוסים להר הבית זה עולה כסף, כשהם משלמים לפעילים, כאשר הם מתכנסים באיצטדיון זה עולה כסף. נבצע טיפול שורש".

בתחילת השבוע שעבר (שב"כ) להעביר לפרקליטות את המידע המודיעיני שבידיו על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית כדי לאפשר גיבוש תשתית ראייתית להוצאת הארגון מחוץ לחוק.

ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית השייח ראאד סלאח, 2009. לא ברור כמה מידע יש על מעורבותם בטרורצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ