צה"ל יבדוק את התנהלות החיילים שנמלטו מהפיגוע בבאר שבע: "תפקידנו לחתור למגע"

דובר צה"ל תא"ל אלמוז אמר כי מצ"ח תצטרף לחקירת המשטרה ותבדוק גם את הלינץ' באזרח אריתריאה הבטום זרהום. "אם יימצאו חריגות, נפתח בחקירה מול החשודים", אמר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות הביטחון בזירת הפיגוע בבאר שבע, ביום ראשוןצילום: אליהו הרשקוביץ

צה"ל יבחן את התנהלות החיילים שהיו באזור הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע ביום ראשון ותועדו כשהם נמלטים מהמקום. דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, כתב הערב (שלישי) בעמוד הפייסבוק שלו שהצבא בודק שני נושאים מפיגוע הירי בבאר שבע - את מעורבות כוחות צה"ל בלינץ' שנעשה באזרח אריתריאה הבטום זרהום, ואת התנהלות החיילים ששהו באזור הפיגוע.

בסרטונים שתיעדו את התקרית נראו חיילים נושאי נשק, כשהם נמלטים מהזירה. תא"ל אלמוז כתב כי "ההנחיה הקיימת לחיילים בכל מקום היא לחתור למגע ולהסיר את האיום, גם כשהם נמצאים במקום אזרחי. זו הפקודה, זו רוח צה"ל – זה תפקידנו כמגני העם".

בהמשך אחד הסרטונים, בו נראה גם הלינץ' שבוצע בזרהום, מתועד חייל צה"ל בועט בראשו של מבקש המקלט ואזרחים נוספים מכים אותו, בין היתר באמצעות כסאות. בשל מעורבות החיילים בתקרית, המשטרה הצבאית החוקרת תצטרף למשטרת ישראל בבדיקת האירוע. לפי הודעתו של דובר צה"ל, כאשר יאותרו החשודים במעשה, צפויה להיפתח גם חקירת מצ"ח בעניינם.

אתמול אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי יש להעמיד לדין את מבצעי הלינץ'. שר הביטחון הוסיף כי יש "לגנות בקול רם וברור מעשי לינץ', כפי שבוצע אתמול באזרח האריתריאי הבטום זרהום, ולהעמיד לדין את מבצעיו. אסור לאיש לנהוג כך, גם כשהכעס רב והעצב גדול".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ