דעאש פרסם לראשונה סרטון איום בעברית:
 "לא יישאר יהודי אחד בירושלים ובכל הארץ"

בסרטון נראה אדם חמוש ורעול פנים מדבר במבטא ערבי ומתייחס גם לגל הטרור האחרון. באחרונה החלה המדינה האיסלמית מסע פרסום הקורא לפלסטינים להחריף את הפיגועים נגד ישראלים

"הארץ" ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ" ואי-פי

ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) פרסם לראשונה סרטון וידאו בעברית בו הוא מאיים על ישראל. בסרטון נראה אדם חמוש ורעול פנים שפונה למצלמה ואומר: "זוהי הודעה חשובה ליהודים, האויב הראשון של המוסלמים, לכל היהודים שכבשו את המוסלמים. המלחמה האמיתית עוד לא התחילה וכל מה שהיה לכם קודם זה משחק ילדים לעומת מה שהולך לקרות לכם בעתיד הקרוב אינשאללה".

החמוש מדבר במבטא ערבי ומוסיף "תעשו מה שבא לכם בינתיים עד שנגיע אליכם, ואז נחייב אתכם כפול עשר על כל הפשעים שלכם ונבטיח שבקרוב לא יישאר אפילו יהודי אחד בירושלים ובכל רחבי הארץ וכן נמשיך הלאה עד שנחסל את המחלה הזאת בכל רחבי העולם".

הדובר מתייחס גם לגל הטרור הנוכחי "תראו מה קרה לכם בכמה דריסות ודקירות, מהאחים שלנו בפלסטין, התהפכתם על הראש שלכם ופחדתם מכל נהג שנוסע מהר, אפילו פחדתם מכל בן אדם שתופס משהו ביד, זאת הרמה שלכם". הוא מאיים שפעילי הארגון יגיעו מרחבי העולם כדי "לשחט אתכם ולזרוק אתכם לזבל בלי חזרה". ומוסיף: "החשבון בינינו מתארך יותר ויותר בכל יום".

באחרונה החל ארגון המדינה האיסלאמית במסע פרסום נרחב ברשתות החברתיות הקורא לפלסטינים להחריף את הפיגועים נגד אזרחים וחיילים ישראלים. לארגון אין ככל הידוע שלוחות מאורגנות ורשמיות בגדה המערבית או ברצועת עזה, אך לפי ההערכות יש באזורים אלה קבוצות המושפעות מהאידיאולוגיה שלו. מקרב הערבים בישראל ידוע על כ–40 שחצו את הגבול לסוריה כדי לחבור למדינה האיסלאמית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ