ערבי ישראלי חצה לסוריה באמצעות מצנח, כנראה על מנת להצטרף ללחימה שם

הצעיר, תושב ג'לג'וליה בן 23, כנראה נאסף בצדו השני של הגבול. על פי דובר צה"ל, הסימנים מעידים כי מדובר במהלך מתוכנן. עם זיהוי התצפית הוקפצו כוחות רבים לדרום רמת הגולן

גילי כהן
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
נעה שפיגל

אזרח ישראלי, ככל הנראה ערבי-ישראלי בן 23 מג'לג'וליה, חצה אתמול לסוריה באמצעות מצנח, ייתכן שבמטרה להצטרף למורדים שם.

בעקבות התצפית שזיהתה את המצנח בגבול ישראל-סוריה, באזור דרום רמת הגולן נרשמה פעילות צבאית חריגה אתמול בגבול הצפון. 

לפי זיהוי התצפית, מדובר במצנח שהיה מאויש וחצה את הגבול לכיוון שטח סוריה אתמול,(שבת) בשעה 17:00 אחר הצהריים. בעקבות כך, הוקפצו לאזור כוחות צבאיים רבים. כלי טיס סרקו בסמוך לגבול בדרום רמת הגולן, בניסיון לאתר את אזור נחיתת המצנח. לדברי דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אזור הנחיתה לא אותר. גם סוג הכלי עמו חצה האזרח לא ידוע בשלב זה. באזור חיספין נפתח שטח כינוס וחפ"ק וכוחות רבים הוזרמו לאזור. תושבים מהאזור הגיעו לשטח הכינוס, חלק מתוך סקרנות, רובם הביאו אוכל לחיילים. לתושבי רמת הגולן נשלחה בשעות הערב המוקדמות הודעה פנימית לפיה כוחות רבים של צבא יסתובבו בגזרה אולם אין צורך לשנות את השגרה.

"אנחנו לא יודעים את כל הפרטים, אך כנראה מדובר בערבי-ישראלי, תושב ג'לג'וליה, בן 23, שבמהלך מתוכנן עושה את זה, ונאסף שם (בסוריה)", אמר תא"ל אלמוז בשיחה עם כתבים צבאיים. "אנחנו לא יודעים אם חיכו לו במקום, אך מעריכים שמי שעושה דבר כזה, נגד כיוון הגלישה, זהו מהלך מתוכנן", הוסיף. צה"ל ושירות הביטחון הכללי מעורבים בחקירת המקרה. בשירות הביטחון הכללי הוסיפו כי החקירה שניהלו אפשרה לקבוע כי מדובר באיש הזה, שחצה מרצונו.

לדברי מקור במערכת הביטחון, הדיווח שהועבר על-ידי התצפית היה כי מדובר במצנח, שחצה את הגבול לצד הסורי כשהוא מאויש. בעקבות הזיהוי החריג, יצרו קשר במערכת הביטחון עם מועדוני צניחה, בניסיון לאתר אם ישנו נעדר שצנח באזור רמת הגולן. עד כה, לא דווח על אדם שאבד עמו הקשר. רק לאחר מכן התבררה זהותו של הצנחן - ערבי-ישראלי, תושב ג'לג'וליה, בן 23. 

הצנחן המריא מנקודה לא ברורה בדרום רמת הגולן. באזור נמצאת נקודה מוכרת במבוא חמה שממנה יוצאים רחפנים וכלי טייס קטנים נוספים. היא נחשבת בטוחה אולם נמצאת מספר קילומטרים מהגבול ולכן היה חשש גדול בהתחלה כי מדובר ברחפן שפשוט נסחף עם הרוח.   

במהלך הערב והלילה שמועות רבות הסתובבו ברשתות החברתיות, בין היתר עלה שמם של מספר קצינים במילואים שכביכול איבדו שליטה ברחפן, נחתו בשטח סוריה ונחטפו על ידי כוחות המורדים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ