חשד לפשע שנאה: רכב הוצת וכתובות רוססו בעברית במזרח ירושלים

מבדיקה ומעדויות של תושבים עולה כי מכוניתו של תושב צור באהר הוצתה ונכתב עליה "מוות לערבים". סמוך לביתו של בעל המכונית רוסס בספריי ''נקמה מנהלית''

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

חשד לפשע שנאה במזרח ירושלים: רכב עלה הלילה (ראשון) באש בשכונת אום טובא שבצור באהר, וכתובות בעברית נמצאו סביבו. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בהצתה.

בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר הוזעקו צוותי כיבוי לשכונה כדי לכבות רכב בוער. הכבאים השתלטו על הלהבות ומנעו את התפשטות האש לשדה קוצים ומבנה סמוך, אך נזק כבד נגרם לרכב. מבדיקה ראשונית ומעדויות של אנשי המקום עולה חשד כי הרכב הוצת.

צוות הכיבוי איתר בקרבת הרכב כמה כתובות גרפיטי בעברית. על הרכב עצמו נכתב ''מוות לערבים'' וסמוך לביתו של בעל הרכב רוסס בספריי ''נקמה מנהלית''. מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה, וחוקרי השריפות של כבאות והצלה ירושלים החלו לחקור את נסיבות השריפה.

סמל ניר אברמוביץ, מפקד צוות הכיבוי שפעל במקום, תיאר את שאירע: "הגענו למקום השריפה והבחנתי ברכב כשהוא בוער כליל. היה חשש שהשריפה תתפשט לשדה קוצים ולמבנה סמוך. התחלנו מיד בפעולות כיבוי ומנענו את התפשטות הלהבות והאש, ולאחר זמן קצר השתלטנו על השריפה. תוך כדי פעולות הכיבוי הבחנתי בכתובות גרפיטי בעברית אשר רוססו ליד הרכב. מיד עם סיום פעולות הכיבוי העברתי את הממצאים לידי כוח המשטרה שהיה איתנו במקום".

ביוני הוצתה והושחתה כנסיית הלחם והדגים (כנסיית טבחה) שבצפון הכנרת. בחודש שעבר קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי יש לפצות את הכנסייה על הנזק שנגרם לה בהצתה, לאחר שבקשתה לפיצויים מרשות המסים נדחו. הרשות טענה שאין מדובר בנזק שבגינו ניתן פיצוי לפי חוק מס רכוש, שכן כתב האישום שהוגש נגד המצית התבסס על מניע דתי ולא על מניע הקשור לסכסוך הישראלי־ערבי, המעוגן בחוק.

הכתובת "נקמה מנהלית", הלילה בצור באהרצילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ