חגי עמיר נעצר בחשד שאיים על הנשיא ריבלין

אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין עוכב לחקירה לאחר שכתב כי "יגיע הזמן שריבלין והמדינה הציונית יחלפו מהעולם". השבוע אמר הנשיא כי יגאל עמיר לא ישוחרר כל עוד הוא מכהן

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גאולה עמיר יוצאת מתחנת המשטרה בגלילות שבה נחקר בנה חגי בחשד לאיומים על נשיא המדינה, הערב
גאולה עמיר יוצאת מתחנת המשטרה בגלילות שבה נחקר בנה חגי בחשד לאיומים על נשיא המדינה, הערבצילום: דודו בכר

חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, נעצר הערב (שלישי) בחשד לאיומים בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק, בו רמז כי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין "צריך לחלוף מהעולם", וכי היום בו יקרה הדבר "כבר לא רחוק". עמיר נחקר היום במשטרת גלילות. בסיום חקירתו הוחלט לעצור אותו ולהביאו מחר בפני שופט בבית משפט השלום בתל אביב.

ביום ראשון אמר הנשיא בטקס הדלקת נר זיכרון במלאות עשרים שנים לרצח, כי "כל עוד אני נשיא מדינת ישראל, לא ייצא הרוצח לחופשי. תיבש ימיני, אם אחתום אי פעם על חנינה לאיש הארור הזה. לעולם לא".

בפוסט שפרסם בעקבות דבריו של ריבלין, כתב חגי עמיר כי "ריבלין הוא פוליטיקאי חנפן. לא הוא קובע אם אחי ישתחרר או לא, רק הקב"ה קובע כפי שהוא קבע שרבין יתפגר למרות שריבלין וחבריו לא ממש הסכימו". 

עוד כתב עמיר כי אלוהים הוא שקבע "שריבלין יהיה נשיא, ויגיע הזמן שהוא יקבע שריבלין יחד עם המדינה הציונית צריכים לחלוף מעולם כפי שסדום חלפה בשל הפשעים שהם ביצעו במסגרת החוק נגד בני עמם. והיום זה כבר לא רחוק".

הפוסט שפרסם חגי עמיר בדף הפייסבוק שלו

עו"ד ארי שמאי, המייצג את חגי עמיר, אמר כי מעצרו מקומם. "אין בזה שום איום. זה הגיגים תיאולוגיים ופילוסופים על ההשגחה האלוהית מול הבחירה האנושית. איזה איום יש בזה? זה מקומם. הבן אדם בשנתיים האחרונות הפך להיות לוחם זכויות אדם, שמאלן אנרכיסט ועם זאת מאמין באלוהים". לדבריו, עמיר הסכים לחוקרים לערוך חיפוש במחשבו האישי. "אין לו מה להסתיר", אמר שמאי.

עמיר השתחרר במאי 2012 מכלא איילון, שבו הוחזק בבידוד במשך 16 שנים וחצי. הוא ריצה עונש על עבירות קשירת קשר לרצוח את רבין, קשירת קשר לרצוח שוטרים פלסטינים ואחזקת אמצעי לחימה. במרוצת המאסר, בשנת 2006, הוא נשפט גם על איום ברצח ראש הממשלה דאז אריאל שרון והורשע. 

בשיחות שניהל עמיר עם מקורביו בימים שלפני שחרורו, הוא הדגיש שאינו מצטער על רצח ראש הממשלה. לדבריהם, הוא אמר שהוא סבור עדיין שהמעשים היו "חיוניים למנוע שפיכות דמים", בשל כוונת רבין להוציא לפועל את הסכם אוסלו ב'. עוד אמר כי העובדה שכל ראשי הממשלה שעלו לשלטון בישראל לאחר הרצח לא הוציאו את התוכנית לפועל, היא חיזוק לצדקת העבירות שבגללן ישב בכלא.

הבוקר הודח צוער מקורס קצינים לאחר שהצדיק את רצח ראש הממשלה לשעבר ואמר כי "את רבין אפשר היה להרוג כבר הרבה שנים קודם, כי השתתף בירי התותח שבו נרצחו יהודים על הספינה אלטלנה", בכוונתו לספינת האצ"ל במלחמת העצמאות. ההחלטה להדיחו אושרה בידי מפקד בית הספר לקצינים. הצוער הוא תושב התנחלות בדרום הר חברון מגדוד "נצח יהודה" של הנח"ל החרדי בחטיבת כפיר ועמד לסיים בעוד שבוע את השלב הראשון של קורס הקצינים הקרביים, לפני פרק השלמת חיל הרגלים ושיבוץ כמפקד מחלקה בחטיבת האם שלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ