ירדן: התקנת המצלמות בהר הבית באחריותנו הבלעדית

שר ההקדשים הירדני אמר כי לשלטונות הישראלים אין שום קשר להתקנת המצלמות באתר הקדוש, וכי רק מנהלת הוואקף הירדנית תעסוק בעניין

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שר ההקדשים והוואקף הירדני, האיל עבד אל-חפיז דאווד, אמר באחרונה כי התקנת המצלמות במתחם מסגד אל-אקצא בירושלים תהיה אך ורק באחריות מנהלת הוואקף האיסלאמי הירדנית בירושלים ושלשלטונות הישראלים אין שום קשר לעניין.

השר אמר בראיון לעיתון הירדני א-דוסתור כי משרדו יהיה אחראי להתקנת המצלמות וכי מדובר בעניין טכני מורכב, שאי אפשר להשלימו בתוך יום. דאווד הוסיף כי ניהול הפרויקט והפיקוח עליו יהיה בתחום אחריות הוואקף בלבד. לדבריו, המצלמות יצלמו 24 שעות ביממה והתמונות ישודרו באינטרנט לכל רחבי העולם, "בדומה למה שכבר משודר על ידי הסעודים מהכעבה במכה ומסגד הנביא מוחמד באל מדינה".

גורם פלסטיני בכיר אמר אתמול ל"הארץ" כי בירדן זועמים על נתניהו וממשלתו, משום שלדבריו הם מאלצים את המלך עבדאללה ואת אנשיו לפעול ולנקוט מהלכים כדי להרגיע את השטח בירדן עצמה. לדברי הגורם, הירדנים אינם נוהגים לבצע מהלכים דיפלומטיים מרחיקי לכת, אולם אם תמשיך ממשלת ישראל להתעלם מהרגישות הפלסטינית והמוסלמית מהנעשה בהר הבית, ייאלץ ארמון המלוכה לפעול במישורים רבים, פנימיים וחיצוניים, כדי להרגיע את השטח.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ