לוחמים מגדוד "נצח יהודה" חשודים כי הכו וחשמלו עציר פלסטיני

שלושת החיילים חשודים גם כי הטיחו את ראשו של העציר בקיר והכו אותו בפניו. בעקבות המקרה נעצרו עוד ארבעה לוחמים, שלפי החשד מעורבים במקרי אלימות נוספים נגד פלסטינים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלושה חיילים מגדוד הנח"ל החרדי (נצח יהודה) חשודים כי התעללו בעציר פלסטיני במהלך פעילות באזור ג'נין באחרונה. במצ"ח חושדים כי שלושת החיילים הטיחו את ראשו של הפלסטיני בקיר והכו אותו בפניו. כמו כן, ל"הארץ" נודע שבחקירת מצ"ח התברר כי החיילים חשודים בכך שהשתמשו במכשור רפואי כדי לחשמל את העציר. לפי דיווח החיילים, העציר סירב ללכת בשעה שהם הובילו אותו לשירותים. לטענת החיילים, הם הפעילו נגדו "כוח סביר".

שלושה חיילים מהגדוד חשודים במעורבות במעשה האלימות, וארבעה חיילים נוספים נעצרו בעקבות חשד זה, לאחר שחוקרי מצ"ח חשדו כי הם מעורבים במקרי אלימות נוספים כנגד פלסטינים. אחד מבין שבעת החיילים שוחרר למעצר פתוח בבסיס הגדוד באזור ג'נין. ששת החיילים האחרים נמצאים במעצר, ומחר (חמישי) צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום בבית הדין הצבאי ביפו.

החיילים מיוצגים על-ידי ארגון "חוננו". אחד הלוחמים, המיוצג מטעם הארגון על ידי עו"ד אבי פינרסקי, טען כי הוא מכחיש את המיוחס לו. בצה"ל טוענים כי על פי העולה עד כה מחקירת המשטרה הצבאית, מדובר בחשד להתעללות קשה בפלסטיני.

עו"ד חי הבר, המייצג שני חיילים נוספים מטעם "חוננו", טוען כי מדובר בעלילה שבדה אותו פלסטיני וכי הוא זה שגרם לחבלות בעצמו - דבר המגובה בעדויות של חיילים נוספים. "חבל שרשויות הצבא בחרו דווקא בעת הזו בה כוחות הביטחון בכלל, וחיילי צה"ל בפרט, עושים לילות כימים על מנת להשיב את הביטחון לאזרחים, ובמקום לתת להם את חופש הפעולה והגיבוי המינימלי הדרוש, מצאו עצמם אותם לוחמים עצורים, ונאלצים להתמודד עם טענות מחבל חסרות כל שחר", מסר עו"ד הבר.

המקרה התגלה ביום חמישי לפני שבועיים, כאשר לוחמי מג"ב הגיעו לקחת את הפלסטיני לחקירה בשב"כ. כאשר הבחינו בסימני מכות הרבים שעל פניו, סרבו לעצור אותו מחשש כי יואשמו באחריות לפגיעות. רק אז, כאשר העלו את החשד כי לוחמי הגדוד שעצרו את הפלסטיני הם אלו שהכו אותו, החלו בצבא לחקור את העניין.  

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחמי צה"ל. האירוע תוחקר על-ידי מפקדי היחידה ונמצא כעת בחקירת מצ"ח".   

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ