ניסיון פיגוע סמוך לחברון: פלסטיני ניסה לדקור חייל, נורה ונהרג

המחבל ניסה לדקור את החייל בעת עימותים ליד כפר בית ענון, מצפון לחברון. אין נפגעים בקרב כוח צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

פלסטיני ניסה לדקור היום (ראשון) חייל צה"ל במהלך עימותים בין פלסטינים לכוח צה"ל באזור בת ענון, מצפון . אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל, כוח מחטיבת כפיר ומג"ב ירה בפלסטיני והרג אותו. לפי דובר מג"ב, הפלסטיני ניסה להתקרב לכוח לוחמי צה"ל מגדוד חרוב כשהוא חמוש בסכין. לוחמי מגב זיהו אותו, החלו לרדוף אחריו וירו בו.

אתמול (גלבוע) הסמוך לג'נין ללא נפגעים. המחבל - מחמוד טלאל נזאל, בן 18 מקבטיה שבצפון השומרון - נורה למוות על ידי מאבטחי רשות המעברים של משרד הביטחון. בעקבות ניסיון הפיגוע הוחלט במערכת הביטחון לסגור בשלב זה את מעבר ג'למה. בדרך כלל נפתח המעבר לתנועה בשעה 11:00, ועוברים בו בהיתר אלפי ישראלים לשטחי A, בעיקר לעיר ג'נין, כדי לערוך קניות.

חיילי צה"ל בחברון, בשבוע שעבר
חיילי צה"ל בחברון, בשבוע שעברצילום: אי־אף־פי

בתום חודש רצוף של אלימות קשה בין הפלסטינים לישראל, ולפחות 68 פלסטינים. כך עולה מנתונים של מערכת הביטחון בישראל ושל ארגונים פלסטיניים. שיעור ההרוגים הישראלי קרוב למספרם בחודש הראשון (אוקטובר 2000) של האינתיפאדה השנייה — 12 הרוגים. שיעור ההרוגים הפלסטינים עד כה הוא מעט יותר ממחצית (כ-53%) ממספרם בחודש הראשון לפני 15 שנה (129). בגל הטרור הנוכחי נהרג גם אזרח אריתריאי, שנפגע כתוצאה מלינץ' של ישראלים שחשבו כי הוא מחבל בזמן הפיגוע בתחנת האוטובוס המרכזית בבאר שבע לפני שבועיים.

על פי נתוני צה"ל, נפצעו בחודש האחרון 130 ישראלים בפיגועים. תשעה מן ההרוגים הישראלים הם אזרחים. העשירי, סמל עמרי לוי מחטיבת גולני, נהרג בפיגוע בבאר שבע. הצבא מונה 75 פיגועים בתקופה הזו: 43 בגדה המערבית, 22 בירושלים (מרביתם במזרח העיר) ו-10 ב"עורף מדינת ישראל" (בתחומי הקו הירוק, מלבד ירושלים). מרבית הפיגועים (כ-55) היו פיגועי דקירה, לעתים בשילוב עם דריסה או ירי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ