שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גילי כהן
גילי כהן
מטוס אף-35 בבסיס חיל האוויר האמריקאי באריזונהצילום: רויטרס
גילי כהן
גילי כהן

חיל האוויר עתיד לסגור בשנת 2017 טייסת קרב המפעילה מטוסי אף-16 מדגם "ברק". סגירת הטייסת תתבצע במקביל לקליטת ראשוני מטוסי האף-35 (שקיבלו את הכינוי "אדיר"). ייתכן כי בעתיד בצה"ל יסגרו טייסות נוספות המפעילות את מטוסי האף-16 מדגם "ברק", אך לדברי קצין בכיר בצה"ל, הדבר תלוי בהגעת מטוסי קרב אף-35 נוספים.

בשנים האחרונות סגר צה"ל מספר טייסות מבצעיות, ביניהן טייסת מסוקי קרב וטייסת קרב. אחת מבין הטייסות שנסגרה תקלוט את מטוסי האף-35, בבסיס נבטים.

בתחילת שנת 2015 דיווח משרד הביטחון כי נחתמה עסקה לרכישת 14 מטוסי אף-35 נוספים לידי חיל האוויר, בנוסף להסכם משנת 2010, אז הוחלט על העברת 19 מטוסי אף-35 לידי צה"ל. אחד מכלי הטיס שיקלטו בחיל האוויר ישמש כמטוס ניסוי. מחירו של כל מטוס נאמד ב-110 מיליון דולרים.

במקביל, בצבא מתכוונים לסגור שלוש מפקדות של אגדים ארטילריים, וכן חמישה גדודי תותחנים במילואים. עוד הוחלט על ביטול החטיבה המרחבית "ערבה" בפיקוד הדרום, וכן על סגירתה של חטיבה מרחבית נוספת בפיקוד הצפון. 

לצד זאת, בשנה הקרובה מתכוונים בצה"ל לקלוט סוללה נוספת של מערכת ההגנה האקטיבית "כיפת ברזל", וכן את מערכת "שרביט קסמים", שנועדה ליירט רקטות בטווח בינוני. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ