הוארך מעצרם של לוחמים ביחידה מובחרת שירו לעבר גמל בזמן חופשה

השניים, שעברו הכשרה מיוחדת, היו אמורים להתחיל השבוע קורס קצינים - אולם הושעו מפעילות עד לתום החקירה. עורכי דינם: הם חיילים מצטיינים, המקרה לא מעיד על אופיים

גילי כהן
גילי כהן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גילי כהן
גילי כהן

בית הדין הצבאי ביפו האריך היום (שלישי) ביממה את מעצרם של שני חיילים שחשודים שירו בגמל בזמן חופשה מהצבא. השניים, לוחמים ביחידה מובחרת, היו אמורים להתחיל שלשום קורס קצינים אחרי שסיימו הכשרה ביחידתם.

חקירת המשטרה הצבאית בנושא נפתחה אתמול. בצבא הוחלט להדיח בשלב זה את השניים מכל פעילות מבצעית עד לתום החקירה. בעקבות המקרה, הוטל צו איסור פרסום הוטל על שמותיהם וכן על שם יחידתם. בתביעה הצבאית ביקשו להאריך את מעצרם של השניים ביומיים, אולם בית הדין הורה כאמור להאריכו ביממה.

סרן מור ימין מהסנגוריה הצבאית, שמייצגת את אחד החשודים, מסרה כי מדובר בלוחם ערכי ומצטיין שהיה אמור לצאת בתחילת השבוע לקורס קצינים לאחר שירות ארוך ביחידה מובחרת. "לחייל אין קשר לעבירה וניתן לראות זאת בבירור מחומרי החקירה. אנו בטוחים כי בימים הקרובים תתבהר התמונה המתוארת גם לגורמי האכיפה כך שהחייל ינוקה מכל חשד, ישוחרר מכל מעצר וימשיך בשירותו המוצלח", מסרה.

עורכי הדין סרן ליאור עייש וסגן הילה קנטרוביץ מהסנגוריה הצבאית, המייצגים את הלוחם השני מסרו כי "מרשנו, לוחם ביחידה מובחרת, שלקח חלק בעשרות פעולות מבצעיות הקשורות לביטחון המדינה, היה מעורב, יחד עם חברו, באירוע נקודתי שלא מעיד על אופיו. אנחנו מצרים על כך שהתביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו הסגור להמשך החקירה. האירוע המצער, גבה את מחירו כבר עתה במעצרו של מרשנו, ומניעתו לצאת לקורס קצינים השבוע.

"ההגנה תעשה כל שיתאפשר על מנת שמרשנו, חייל מצטיין, יוכל לשים את האירוע המצער מאחוריו, בהקדם, ויוכל לחזור ולתרום בשירותו הצבאי, מבלי שרישום פלילי יפריע להמשך דרכו בצבא ובאזרחות, לאחר שחרורו".

מדובר צה"ל נמסר אמש כי "מדובר באירוע חמור שלא עולה בקנה עם המצופה מחיילי צה"ל".

בעבר נשלחו חיילי צה"ל למאסר על התעללות בבעלי חיים. בשנת 2012 הורשע חייל בהתעללות בבעלי חיים לאחר ששפך מים רותחים על חתול עזוב. בית הדין הצבאי גזר עליו 30 ימי מאסר בפועל וחמישה חודשי מאסר על תנאי, כמו גם קנס כספי והורדה בדרגה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ