ריבלין דחה ביקורת של שקד ולפיד על השתתפותו בוועידת "הארץ"

שרת המשפטים ויו"ר יש עתיד מתחו ביקורת על הנשיא בעקבות השתתפותו בוועידה, בה מתארחים גם נציגי ארגון "שוברים שתיקה". יעלון הורה לאסור מעורבות הארגון בפעילות עם חיילי צה"ל

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, דחה הערב (ראשון) את הביקורת שמתחו עליו שרת המשפטים איילת שקד וחבר הכנסת יאיר לפיד בעקבות השתתפותו בוועידת "הארץ" בניו יורק, שבה מתארחים גם נציגי ארגון "שוברים שתיקה". במקביל, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כתב היום בטוויטר כי הורה לאסור על מעורבותם של פעילי "שוברים שתיקה" בפעילות עם חיילי צה"ל.

ריבלין אמר לחדשות 2 כי "אינני שועה להערותיהם של כאלה ואחרים כאשר אני משתתף בכינוס 'הארץ'. לא באתי לכינוס של 'שוברים שתיקה', באתי לכינוס 'הארץ' - 'הארץ' הוא עיתון שאני קורא 70 שנה כדי לדעת למה אני חושב נכון... ויחד עם זאת אני חושב שהוא אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל".

ריבלין בוועידת "הארץ" בניו יורק
הנשיא ראובן ריבלין בוועידת "הארץ" בניו יורקצילום: Erica Gannett for IRL Production

ריבלין אמר את הדברים בתגובה לביקורת שנמתחה עליו ולקריאות להחרים את הוועידה, והוסיף: "היו הרבה ביקורות רציניות וגם טענות מטעם קוראי 'הארץ' בזמנו כאשר השתתפתי בכינוס בחברון. לא שעיתי להערותיהם, ואינני שועה להערותיהם של כאלה ואחרים כאשר אני משתתף בכינוס 'הארץ'".

לדבריו, "הארץ" הוא "אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל וליכולת שלנו, למרות דעות מנוגדות בלשון המעטה, לקיים את הדו-שיח הציוני שבו כל אחד מהצדדים הציוניים חושבים שהאחר מביא את הציונות לעברי פי מקומות רעים".

בתוך כך, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כתב היום בטוויטר כי הורה לאסור על מעורבות של פעילי "שוברים שתיקה" בפעילות עם חיילי צה"ל. לדברי יעלון, בעבר היו נסיונות לקיים בירורים בעניינם של אירועים עליהם הצביעו אנשי הארגון - אך אלו "עלו בתוהו". "אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו חרדים, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחו"ל", כתב שר הביטחון. ‏"ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה".

לשכתה של שרת המשפטים שקד פנתה מוקדם יותר ללשכת הנשיא, ו"עדכנה אותה בכך שבכנס משתתף ארגון 'שוברים שתיקה' אשר מזיק לתדמיתה של המדינה בזירה הבינלאומית על ידי הפצת שקרים ועיוות המציאות", כלשונה.

כמו כן, בפוסט שפרסם אתמול בפייסבוק, כתב יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד כי נציגי "שוברים שתיקה" שמשתתפים בכנס "ינסו כמו תמיד להשמיץ את צה״ל וכוחות הביטחון". לדבריו, הארגון מכפיש את חיילי צה"ל למרות שהם מקפידים על סטנדרטים מוסריים גבוהים, כלשונו.

"בניגוד לאחרים, אני לא חושב שהנשיא צריך להחרים את הכנס", הוסיף לפיד. "ישראל הרשמית אינה צריכה אף פעם להפקיר את הזירה. בכל מקום שבו משקרים ומשמיצים את ישראל, צריך להיות דובר ישראלי רהוט וראוי כמו הנשיא ריבלין שיספר את האמת. הנשיא צריך לעמוד שם ולהגיד להם בלי למצמץ: 'אתם משקרים'... אולי לא יהיו מחיאות כפיים, אבל לפחות קולה של ישראל השפויה ישמע בקול רם".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ