יעלון נגד "שוברים שתיקה": פועל ממניעים זדוניים; הארגון: "הוא חצה קו אדום"

שר הביטחון הורה לאסור על מעורבות פעילי הארגון בפעילות צה"ל. בתגובה מסר הארגון כי "בוגי חבר למסע ההסתה שמנהלים ארגוני הימין הקיצוני נגד הדמוקרטיה בישראל"

גילי כהן
גילי כהן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון משה יעלון כתב אתמול (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו כי הורה לאסור על מעורבות של פעילי "שוברים שתיקה" בפעילות עם חיילי צה"ל. "מדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה", אמר. בארגון "שוברים שתיקה" מסרו היום בתגובה כי "בוגי מינה עצמו לשר ההשתקה וההפחדה כשחבר למסע ההסתה שמנהלים ארגוני הימין הקיצוני בחודשים האחרונים נגד הדמוקרטיה בישראל וכל מי שמעז לקרוא לסיום הכיבוש ומפעל ההתנחלויות".

יעלון אמר אתמול כי בעבר היו ניסיונות לקיים בירורים בעניינם של אירועים עליהם הצביעו אנשי ארגון "שוברים שתיקה", אך אלו "עלו בתוהו". "אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו חרדים, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחו"ל", כתב. ‏"ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה".

משה יעלון בדרך לישיבת הממשלה, אתמול
משה יעלון בדרך לישיבת הממשלה, אתמולצילום: יונתן זינדל / פלאש

בארגון "שוברים שתיקה" מסרו היום בתגובה כי "יעלון, שר בממשלת ישראל, חצה אתמול כל קו אדום בחברה דמוקרטית כשבחר להשתלח בחיילי צה"ל, לוחמים ולוחמות, ששירתו בשטחים. לאורך 11 שנות פעילות הארגון, יותר מ-1,000 חיילים מכל החילות ומכל פניה וגווניה של החברה הישראלית שיתפו את עדויותיהם האישיות, שנבדקו, אומתו ועברו צנזורה צבאית, כדי לספר בקול רם, באופן זקוף, ללא מורא ופחד, על הפעולות שביצענו בשטחים במהלך שירותנו הצבאי. כל זה למטרה אחת - להבטיח שמדינת ישראל תמשיך להתקיים בביטחון ובאופן דמוקרטי עבורנו ועבור ילדנו".

עוד הוסיפו כי "בוגי, שר בכיר, מינה עצמו לשר ההשתקה וההפחדה כשחבר למסע ההסתה שמנהלים ארגוני הימין הקיצוני בחודשים האחרונים נגד הדמוקרטיה בישראל וכל מי שמעז לקרוא לסיום הכיבוש ומפעל ההתנחלויות".

דובר הארגון, אחיה שץ, מסר כי "לבוגי לא היתה בעיה לשלוח אותנו להקריב את חיינו בשמירה על מאחזים לא חוקיים, אבל הוא לא מוכן להתמודד איתנו - חיילים וחיילות, כשאנחנו חוזרים הביתה ומספרים על הפקודות והמשימות שהוא הטיל עלינו לבצע על מנת לשמר את מפעל ההתנחלויות המשיחי. למרות ההתקפות והאיומים, אנחנו נמשיך לשבור שתיקה ולהגן על מדינת ישראל מפני מדיניותה ההרסנית של ממשלת הימין, בה חבר יעלון".

נשיא המדינה ראובן ריבלין דחה אתמול את הביקורת שמתחו עליו שרת המשפטים איילת שקד וחבר הכנסת יאיר לפיד בעקבות השתתפותו בוועידת "הארץ" בניו יורק, שבה התארחו גם נציגי ארגון "שוברים שתיקה". ריבלין אמר לחדשות 2 כי "אינני שועה להערותיהם של כאלה ואחרים כאשר אני משתתף בכינוס 'הארץ'. לא באתי לכינוס של 'שוברים שתיקה', באתי לכינוס 'הארץ' - 'הארץ' הוא עיתון שאני קורא 70 שנה כדי לדעת למה אני חושב נכון... ויחד עם זאת אני חושב שהוא אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ