חיים לוינסון
חיים לוינסון

שב"כ אישר היום (ראשון) כי חלה בימים האחרונים התקדמות בחקירת רצח משפחת דוואבשה בדומא. זאת, לאחר שבתחילת החודש הודיע השב"כ על מעצרם של כמה חשודים בהצתת בית המשפחה.

בסוף יולי הוצת בית משפחת דוואבשה ובשריפה נספה התינוק עלי דוואבשה, בן שנה וחצי. אביו סעד נכווה קשות בשריפה ומת מפצעיו כשבוע לאחר מכן. האם ריהאם מתה מפצעיה לאחר כחודש. עד ראייה סיפר כי ראה ארבעה בני אדם נמלטים מהמקום לעבר ההתנחלות מעלה אפרים. בצה"ל הגדירו את האירוע כ"טרור יהודי". 

הפגנה לשחרור החשודים בהצתה בדומא, אתמול בירושלים
הפגנה לשחרור החשודים בהצתה בדומא, אתמול בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

בסוף נובמבר נעצרו כמה חשודים בהצתה, אולם רק בשבוע שעבר הם הורשו לפגוש את עורכי דינם. לאחר המפגש, כינסו עורכי הדין מסיבת עיתונאים בה טענו כי חוקרי השב"כ עינו את החשודים בחקירה. אתמול הפגינו כאלף בני אדם ליד ביתו של ראש השב"כ יורם כהן בירושלים במחאה על מה שהם מגדירים כעינויים בחקירתם של החשודים. המשטרה חסמה את הכביש שמוביל אל ביתו של כהן בסמטה צדדית בשכונה. כמאה מפגינים ניסו להגיע אל הבית, אך המשטרה הקיפה אותו והדפה את המפגינים.

בתגובה להודעת שב"כ על ההתקדמות בחקירה, נמסר מארגון חוננו המייצג את רוב העצורים כי "עינוי של יהודים קטינים במרתפי השב"כ אינו מתקבל על הדעת בשום אופן. כל אזרח בישראל שהיה עובר עינויים צורבים כאלו, ועוד מצד בני עמו, היה מספק לחוקריו את הסחורה". עוד נמסר כי "לצערנו, חקירת הארוע בדומא נמצאת תחת צווי איסור פרסום ולכן הציבור בישראל טרם נחשף לכל התנהלות גורמי החקירה בתיק. אנו בטוחים כי זכות הציבור לדעת את הפרטים, לב יהודי לא יוכל להישאר אדיש לפרטים אלו. ולא יוכל לקבלם בשום צורה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ