נתניהו על הטענות לעינוי החשודים ברצח בדומא: "כל החקירות מתבצעות בהתאם לחוק"

רה"מ אמר כי "החוק הוא אותו חוק ליהודים, ערבים, נוצרים וצ'רקסים". שרת המשפטים ביקשה ממנו לכנס את ועדת השרים לענייני שב"כ ולדון באמצעים המופעלים בחקירת דומא

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בנימין נתניהו, ציפי חוטובלי וצחי הנגבי בישיבת סיעת הליכוד, היום בכנסת
בנימין נתניהו, ציפי חוטובלי וצחי הנגבי בישיבת סיעת הליכוד, היום בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום ׁ(שני) על הטענות לפיהן שב"כ מענה את פעילי הימין שחשודים בביצוע הפיגוע בכפר דומא. במהלך ישיבת סיעת הליכוד בכנסת ציין נתניהו כי חוקרי השב"כ לא ביצעו כל חריגה מהנהלים. שרת המשפטים שקד פנתה היום לנתניהו בבקשה לכנס את ועדת השרים לענייני שב"כ לדיון באמצעים שננקטו בחקירת הרצח בדומא.

ח"כ מיקי זוהר העלה את הנושא בישיבת הסיעה ואמר: "אדוני ראש הממשלה, יש עדויות שהשב"כ מבצע עינויים של עצורים מנהליים יהודים. תבדוק מה קורה". נתניהו השיב כי הוא מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה אך גיבה את חוקרי שב"כ: "אני רוצה לחדד דבר אחד – כל החקירות מתבצעות בהתאם לחוק, בפיקוח היועץ המשפטי לממשלה ובית המשפט. כך זה מתבצע. בניגוד לטענות, אף אחד לא חורג מהכללים שמפוקחים על ידי מערכת המשפט".

"החוק הוא אותו חוק ליהודים, ערבים, נוצרים וצ'רקסים", הוסיף נתניהו, "חלילה לנו לסטות ממנו. אני לא מדבר רק על המקרה של דומא אבל מעבר לכך אני לא יכול להרחיב. יש לנו עניין למנוע הישנות של המקרים הללו ואינטרס משותף של כולנו ואנחנו עושים זאת בצורה חוקית, מפוקחת, מבוקרת לחלוטין".

שרת המשפטים איילת שקד ביקשה היום מראש הממשלה לכנס את ועדת השרים לענייני שב"כ כדי לדון בחקירת דומא ובאמצעים שננקטו בחקירה. ועדת השרים פועלת מכוח חוק השב"כ וחברים בה ראש הממשלה, שר הביטחון, שרת המשפטים והשר לביטחון הפנים. הוועדה אמורה להתכנס מדי שלושה חודשים ולדון בנושאים שונים הקשורים בשירות, אך אין זה מתפקידה לדון בחקירות פרטניות. נתניהו עצמו מדווח על חקירת דומא באופן תדיר. נכון לעתה לא נקבע מועד כינוס לוועדה.

פניית שקד נעשתה על רקע עיסוק הולך וגובר בפרשת דומא שבמסגרתו מופעל לחץ על פוליטקאים מהבית היהודי בנושא. הערב כחמישים איש הפגינו בראש העין מחוץ לביתו של השופט ארז נוריאלי, שלא ביקש הבהרות מהשב"כ בעקבות טענות של קטין החשוד בפרשה על עינויים. ביתו של השופט נמצא כעת בשיפוצים ולא נרשמו אירועים חריגים בהפגנה.

אתמול אישר שב"כ כי חלה התקדמות בחקירת הרצח בדומא לאחר שבתחילת החודש הודיע על מעצר של כמה חשודים בפרשה. אחד הקטינים שעצור מזה שלושה שבועות במסגרת החקירה הלין אתמול בפני השופט ארז נוריאלי בדיון בבית המשפט השלום בפתח תקווה על העינויים שהוא עובר לדבריו וביקש את הפסקתם. הקטין סיפר לשופט על מניעת שינה במהלך החקירות וכן על קשירת ידיים. בין היתר אמר הקטין: "עושים ממני קשת מהידיים ושמים אותי הפוך עד שנשרפות לי הידיים. אני מרגיש כאילו שורפים אותי עם מצית. כל יום זה עולה רמה ואני לא יודע מה יהיה מחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ