נתניהו על הטענות לעינוי החשודים בדומא: "המתקפות על שב"כ לא מקובלות עליי"

אחרי שהשר בנט גיבה את השב"כ ואמר כי הוא סומך עליו, הצטרף ראש הממשלה לדבריו ואמר שכל פעולות השב"כ נעשות לפי החוק. יעלון: מי שמעניק רוח גב לתוקפי השב"כ מפיץ שקרים ומסית

ברק רביד
גילי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) לטענות שלפיהן חוקרי השב"כ מענים את החשודים ברצח בכפר דומא והבהיר כי "כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק ובפיקוח צמוד של היועץ המשפטי לממשלה ושל משרד המשפטים, של בתי המשפט ובאישורם". לדברי נתניהו, "ראש השב"כ יורם כהן ואנשיו עושים עבודה חשובה... המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי".

בפתח פגישתו עם נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו, אמר נתניהו כי "אנחנו מדינת חוק. יש טרור ערבי שאנחנו מטפלים בו, נלחמים בו יומם ולילה בכל זירה, אבל לצערי מעת לעת יש גם פעולות טרור שמתבצעות על ידי יהודים ושירות הביטחון הכללי מטפל גם בהם. לא נקבל טרור מכל צד שהוא".

נתניהו עם שר החוץ של אוקראינה והנשיא פורושנקו, היום בירושלים
נתניהו עם שר החוץ של אוקראינה והנשיא פורושנקו, היום בירושליםצילום: אמיל סלמן

שר החינוך נפתלי בנט התייחס קודם לכן לפרשה כשכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "אסור לזלזל במה שמתרחש מול עינינו - לא בסיפורי תג מחיר, לא בסיפור הרצח בדומא ולא ברצח הילד בירושלים. זה לא קרה מעצמו".

לדברי בנט, "כששורפים משפחה בשנתה - זהו אירוע טרור. באירוע טרור עושים הכל כדי לתפוס את האחראים. הכל בגבולות החוק, וכך על פי הבדיקות שביצעתי, הדברים נעשו אכן כך. וכמו שאני סומך על השב"כ כשהוא רודף אחרי רוצחי יהודים – אני סומך עליו גם במקרה הזה".

שר הביטחון משה יעלון אמר כי הוא מגבה את השב"כ והגדיר את הטענות כלפיהם כ"מתקפות הנבזיות שהם חווים בימים האחרונים". לדבריו, "מי שמעניק רוח גב לתוקפי השב"כ ומשרתיו, מפיץ שקרים ומסית ציבור נגד מערכת הביטחון, אחראי באופן עקיף למעשי פריעת חוק מצד גורמי שוליים".

יעלון הוסיף כי "הניסיונות לפגוע בשב"כ ובאנשיו מבוססים על שקרים בוטים, הונאה של הציבור הרחב ומניפולציות מסוכנות וחסרות אחריות, והם מגיעים מעורכי דין ולצערי הרב גם משרים, חברי כנסת ונבחרי ציבור".

אתמול נתניהו התייחס גם כן לפרשה, ואמר כי חוקרי השב"כ לא ביצעו כל חריגה מהנהלים. ראש הממשלה אמר כי הוא מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה אך גיבה את חוקרי שב"כ: "החוק הוא אותו חוק ליהודים, ערבים, נוצרים וצ'רקסים. חלילה לנו לסטות ממנו. אני לא מדבר רק על המקרה של דומא אבל מעבר לכך אני לא יכול להרחיב. יש לנו עניין למנוע הישנות של המקרים הללו ואינטרס משותף של כולנו ואנחנו עושים זאת בצורה חוקית, מפוקחת, מבוקרת לחלוטין".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ