יעלון ליאיר רמתי: מתנצל על אופן פרסום הודעת הדחתך

שר הביטחון נפגש עם האחראי על תוכניות יירוט הטילים שהודח עקב עבירת ביטחון מידע, ואמר כי יופקו לקחים מהאופן בו פורסם דבר ההדחה: "אין בכך כדי להעיד על הערכתנו הרבה לעשייתך"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צחי הנגבי לובש חולצה בצבע תכלת יושב מימיו של שר הביטחון משה יעלון הלובש חולצה מכופתרת בצבע חום-אפור. יעלון מדבר אל המיקרופוים בחדר הישיבות של ועדת חוץ וביטחון של הכנסת ומחווה בידו הפתוחה, נטויה על צידה, קדימה.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש עם ראש מנהלת חומה שהודח, יאיר רמתי, והתנצל על אופן פרסום הודעת הדחתו. בהודעה שפרסמה לשכת יעלון, נמסר כי השניים נפגשו היום (שישי) ל"שיחת פרידה".

יאיר רמתיצילום: התעשייה האווירית

שר הביטחון אמר כי צר לו על הדרך בה פורסמה ההודעה על הדחתו, ומסר כי במערכת הביטחון יפיקו מכך לקחים. "אין בכך כדי להעיד על הערכתנו הרבה לעשייתך", טען יעלון והוסיף בפני רמתי כי "תרומתך לביצור ביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה, והלוואי שיכולנו לספר לאזרחים מה עשית למענם".

יעלון התייחס לדבר הדחתו לאלתר של ראש המנהלה האחראית על פיתוח מערכות מערכות יירוט טילים בשל "עבירת ביטחון מידע חמורה", שעד כה משרדו סירב להתייחס לפרטיה ולהשיב לשאלות עיתונאים בנושא. "למרבה הצער, ונוכח הנסיבות שנוצרו, נאלצנו להפסיק את עבודתך במשרד הביטחון. ההחלטה התקבלה בלב כבד מאוד, אך לא נותרה בידנו הברירה", אמר שר הביטחון.

"חובתנו להקפיד קלה כחמורה בכל הקשור לסוגיות ביטחון מידע, בוודאי כשאדם במעמדך ובתפקידך אינו מקפיד על הכללים - גם אם לא היה בכך זדון. לכן לא יכולנו, לדאבון הלב, להתפשר כשגילינו את המעידות הללו, אלא לסיים את עבודתך".

משרד הביטחון בחן את התנהלותו של רמתי יותר מחודש, מבלי שזה ידע על כך. מפרטים שהגיעו לידי "הארץ" עולה כי במערכת הביטחון סבורים כי רמתי העביר למחשבו הפרטי חומרים מסווגים כתוצאה מרשלנות, ולא מייחסים לו כוונת זדון כלשהי.

מנהלת חומה עוסקת בפיתוח המערכות ליירוט טילים חץ, שרביט קסמים וכיפת ברזל. תפקידו של רמתי נחשב רגיש במיוחד, ועל כן טופלה בחומרה הימצאותם של מסמכים מסווגים על מחשבו האישי, הקשורים ככל הנראה לפעילותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ