ארגון המזוהה עם אל-קאעדה נטל אחריות לירי הרקטות מעזה; חמאס מגביר כוננות בגבול

לדברי תושבים ברצועה, ייתכן כי הפלגים ניצלו את מיעוט כוחות חמאס בשטח בעקבות מזג האוויר כדי לבצע את הירי. לפי דיווחים בעזה, תקיפת חיל האוויר כוונה למתקני אימונים של חמאס ולשטחים פתוחים

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה

ארגון "אג'נאד בית אל-מקדס" (חיילי בית המקדש)  המזוהה אידיאולוגית עם אל-קאעדה נטל היום (שבת) אחריות על ירי הרקטות אמש מרצועת עזה. תושבים בצפון הרצועה אמרו כי הזרוע הצבאית של חמאס הגבירה את הסיורים של פעיליה לאורך הגדר אחרי הירי. 

בהודעה שפרסם "אג'נאד בית אל-מקדס", הבטיח הארגון להמשיך ולירות לעבר ישראל. עוד צוין בהודעה, כי נטילת האחריות התפרסמה באיחור כדי להגן על הפעילים שביצעו את הירי.

חמאס, למרות הצהרות לוחמניות של כמה מבכיריו לאחרונה ותמיכתו הבלתי מסוייגת בהמשך ההתקוממות, עדיין אינו מאפשר ירי לעבר ישראל מתוך שטח הרצועה. לדברי התושבים, ייתכן כי הפלגים ניצלו את מיעוט הכוחות בשטח בשל מזג האוויר הסוער כדי לבצע את הירי. 

חמש רקטות נורו אמש מרצועת עזה, שתיים מהן נפלו ככל הנראה בשטח ישראל. לפי צה"ל, במערכות האיכון נקלטו שתי רקטות שחצו את גבול הרצועה. לא דווח על נפגעים או על נזק. בתגובה לירי הרקטות תקף הלילה חיל האוויר מתקנים של ארגון חמאס ברצועה. מדובר צה"ל נמסר חיל האוויר הפציץ שני מתחמים צבאיים ושתי תשתיות טרור השייכים לארגון.

בין הארגונים ברצועה המזוהים עם ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) ואל-קאעדה לבין חמאס שורר לעיתים מתח באשר לחופש הפעולה בשטח. סכסוכים על רקע מאבקי שליטה בין המפקדים בשטח יכולים לקבל ביטוי בירי לעבר ישראל. מערכת הביטחון בישראל מגיבה אפוא באופן מידתי, שלא יאלץ את חמאס להגיב. 

לפי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, תקיפת חיל האוויר הלילה ברצועה כוונו לשטחים פתוחים ולאתרי אימונים של החמאס - בהם "מתחם אל-ירמוק" מערבית לעזה, מתחם "פלסטין" מזרחית לבית חאנון, שדה התעופה מזרחית לרפיח ושטח פתוח נוסף במרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים.

לפני כשבועיים נורתה רקטה מבית חאנון ברצועה לעבר יישובי עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי ככל הנראה מדובר בנפילה בשטח פתוח. בתגובה תקפו כוחות חיל האוויר של צה"ל שתי מטרות המזוהות עם חמאס ברצועת עזה. בחודש נובמבר האחרון שוגרה רקטה מרצועת עזה והתפוצצה סמוך לגדר המערכת. לא דווח על נפגעים ולא הופעלה אזעקה. בתגובה לירי, צה"ל תקף כמה שעות מאוחר יותר יעדי חמאס ברצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ