הפרקליטות תגיש היום כתבי אישום בפרשת הרצח בדומא

החשוד המרכזי בהצתת בית דוואבשה צפוי להיות מואשם ברצח בני המשפחה, ושלושה חשודים יואשמו בעבירות פחותות. בידי כוחות הביטחון חשודים נוספים, לא ברור אם החקירה בעניינם תימשך

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הפרקליטות תגיש היום כתבי אישום נגד החשודים בפרשת דומא. נכון לעתה יוגשו ארבעה כתבי אישום בפרשה: נגד החשוד המרכזי שיואשם בשלוש עבירות רצח, נגד הקטין א' שיואשם במעורבות בפרשה ובעבירות אלימות נוספות, ונגד שני חשודים נוספים יואשמו בעבירות אלימות נגד פלסטינים. ברשות שב"כ ומשטרה חשודים נוספים, ולא ברור אם ישוחררו או שהחקירה בעניינם תמשך.

עם הגשת כתבי האישום צפוי להיות מוסר צו איסור הפרסום בפרשה, לפחות באופן חלקי. הדבר צפוי לקרות עד שעות הצהריים. עם זאת, יתכן ופרטים מסוימים הקשורים בעבירות אחרות שביצעה לכאורה התשתית יישארו חסויים.

הפגנה למען החשודים מול בית שרת המשפטים בתל אביב, בחודש שעבר
הפגנה למען החשודים מול בית שרת המשפטים בתל אביב, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

בסוף חודש יולי הוצת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא. בשריפה נספה התינוק עלי דוואבשה, בן שנה וחצי. על הבית ועל בית נוסף שהוצת רוססו כתובות "נקמה" ו"יחי המלך המשיח", ועד ראייה סיפר כי ראה ארבעה בני אדם נמלטים מהמקום לעבר ההתנחלות מעלה אפרים. בצה"ל הגדירו את האירוע "טרור יהודי". אבי המשפחה, סעד, נכווה קשות בשריפה ומת מפצעיו כשבוע לאחר מכן. אם המשפחה ריהאם מתה מפצעיה לאחר כחודש. הילד אחמד, בן ארבע, עדיין מאושפז בבית החולים תל השומר.

בסוף נובמבר, כארבעה חודשים לאחר ההצתה, עצר שב"כ חשודים בפרשה. במשך כמה שבועות הם לא הורשו לפגוש את עורכים דינם, וביום חמישי האחרון פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר "אישית וקונקרטית" לענות את הנחקרים בפרשה - כך לדברי גורמים המקורבים לחקירה. לדבריהם, וינשטיין אישר לחקור את החשודים בעינויים לפני שלושה שבועות, לאחר שהמשטרה עדכנה אותו שהחקירה תקועה. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "החלטות בנוגע לדרך החקירה התקבלו על ידי ראש השב"כ בהתאם לסמכותו, תוך פיקוח וליווי של הגורמים הבכירים ביותר במשרד המשפטים, בראשות היועץ המשפטי לממשלה".

בתחילת השבוע שעבר שחרר בית משפט השלום בפתח תקוה למעצר בית את אחד החושים למעורבות ברצח בדומא, לאחר שכל החשדות המשמעותיים נגדו הסתיימו בלא כלום. עם זאת, המשטרה הודיעה שתגיש נגדו כתב אישום על תקיפת פלסטינים בתקרית אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ