הובאו למנוחות שני הנרצחים בפיגוע בתל אביב

בכרמיאל ליוו יותר מאלפיים איש את אלון בקל שעבד בבר "הסמטא". אביו ספד לו: "איך אפשר להיפרד? איזו נתינה היתה לך. כולם ידעו שתגיע רחוק" ■ באופקים אלפים ליוו את שמעון רוימי, בן 30 במותו. דודתו: "עכשיו אנחנו מבינים את משמעות המושג 'בטרם עת'"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלווייתו של אלון בקל בכרמיאל, היום. "מלח הארץ"
הלווייתו של אלון בקל בכרמיאל, היום. "מלח הארץ"צילום: רמי שלוש

שני הנרצחים בפיגוע בתל אביב שאירע ביום שישי הובאו אחר הצהריים (ראשון) למנוחות. בכרמיאל ליוו יותר מאלפיים בני אדם את אלון בקל, מנהל המשמרת בבר "הסמטא" בו אירע הפיגוע, בן 26 במותו. אביו של בקל, דוד, ספד לו: "בן יקר ואהוב, איך אפשר לכתוב מכתב פרידה לבן שעוד לא מלאו לו 27 שנה? איזו נתינה היתה לך. כולם ידעו שאתה תגיע רחוק". אמו ניצה הוסיפה: "היה לנו ילד ואיננו עוד. אלון ילד אהוב, נסיך שלי, תמיד אני נושאת משא כבד, אבל את הכאב הקשה הזה לא אצליח לשאת לעולם".

אחיו, אבי, אמר: " אלון בקל היה מותג. ידעת לגעת באנשים, לעשות שמח, להפעיל אותם. אין הרבה אנשים שאפשר להגיד עליהם שהם אגדה", ואחותו של בקל, בר לבב, הוסיפה: "אין לך מושג כמה אני אוהבת אותך. היינו המשפחה הכי מאושרת בעולם, למה זה נפל עלינו?".

ליאור שחרור שהיתה חברתו נפרדה ממנו: "אלוני שלי, אהוב שלי, פחדתי עליך בצוק איתן. לא רציתי שתלך למילואים ודאגתי. דאגת לעדכן אותי כל הזמן. מי היה מאמין שאאבד אותך חודשים אחר כך בפאב באמצע תל אביב".

סגן שר הפנים, ח"כ ירון מזוז (הליכוד), אמר בהלוויה כי "גם את חייך הקצרים בחרת להקדיש לנתינה בגולני, בעמותת 'לתת'. גם ברגעים האחרונים שלך גרמת לאחרים לחייך. אתה מייצג את הטוב שבישראל, מלח הארץ". וראש העיר כרמיאל הוסיף כי "אם יש משפחה ישראלית למופת - זו המשפחה. שמענו מהחברים מי היה אלון. כל עתידו היה לפניו. אנחנו אבלים יחד אתכם, הכאב שלכם הוא הכאב שלנו".

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר: "קראתי כמו כולם את הדברים שכתב. בחורים צעירים לא משאירים צוואה אבל מתוך הדברים עלתה צוואה. לחיות את החיים מתוך אהבת ישראל".

הלווייתו של שמעון (שימי) רוימי באופקים, היום. "במותו ציווה לנו את השמחה"צילום: אליהו הרשקוביץ

"אלוהים ידע את מי לקחת"

באופקים ליוו למנוחות אלפי בני אדם את שמעון (שימי) רוימי שנרצח גם הוא בפיגוע, בן 30 במותו. רוימי היה השני מבין ארבעה אחים, בנם של איריס ומכלוף, יליד אופקים שעבר לאחרונה לגור בבאר שבע, שם עבד כמנהל משמרת בחברת "הוט מובייל".

דודתו של רוימי, מור פרץ, ספדה לו: "שמעון, בננו, יקירנו, היום אנו כפופים אבלים, חפויי ראש. במקום לחגוג את יום הולדתך, אנו טומנים אותך באדמה. ילד של החיים, גיבור שלנו, ילד מושלם, צדיק וחכם. עכשיו אנחנו מבינים את משמעות המושג 'בטרם עת'. נרצחת כי אתה יהודי, על ידי בן עוולה, השם יקום דמך".

"הפכת לילד של כולם. הגשם החזק שירד הראה את העצב שאחז במדינה שלמה. שימי, תמיד היית אהוב ונערץ מעולם לא עשית רע לאיש. כל קלקולי העולם לא נגעו בך, נשארת תמים, אלוהים ידע את מי לקחת. עברת את עזה, אבל כדור אחד של שנאה יוקדת פילח את ליבך ואת לב כולנו. בחייך הקצרים ציווית לנו את השמחה. אוהבים אותך".

שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד), אמר בהלוויה: "איך נפלו גיבורים. שמעון רק החל את חייו, צעיר, חסון, יפה הבלורית והטוהר. רק רצה לעשות מה שעושה בן גילו בכל מקום בעולם, לחיות ולשמוח. אבל המחבל כבן גילו רצה את המוות ומקדש אותו. זהו ההבדל בינינו לבין אויבינו. לב העם כולו עם משפחת רוימי, בשמי ובשם ממשלת ישראל תנחומים מעומק הלב".

ראש העיר אופקים איציק דנינו אמר: "משפחת רוימי האהובה שלנו, הלבבות באופקים ובעם ישראל בוכים אתכם בימים אלה, על רציחתו של שמעון בנכם היקר בצהרי היום, ברחוב סואן בתל אביב. איריס ומכלוף, גידלתם ילד לתפארת עם ישראל. אח אוהב לנטלי, שיר ועומרי, חבר וידיד לחבריו, נאמן ומגן כלוחם בחטיבת גבעתי לעמו. בדרכך, שמעון, עשית הכל בחיוך, בצנעה ובלב אוהב. אנו מתקשים להיפרד ממך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ