ועדת הפנים תדון השבוע בבעיית כלי הנשק הלא חוקיים בישראל

יו"ר הוועדה: במגזר הערבי יש אלפי כלי נשק לא חוקיים שרבים מהם נגנבו מצה"ל. בכנסת הקודמת דרשו ח"כים ערבים לפעול נגד מחזיקי נשק בלא רישיון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הפנים של הכנסת תקיים מחרתיים דיון דחוף בעניין הנשק הבלתי חוקי בישראל. יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), הסביר כי "רק במגזר הערבי מסתובבים אלפי כלי נשק בלתי חוקיים, שחלק ניכר מהם נגנבו מצה"ל. נעשה בהם שימוש יומיומי ובלתי חוקי הפוגע באזרחי המדינה במישור הפלילי והלאומני. משטרת ישראל חוששת לפעול במקומות האלו, בין היתר, בגלל כמויות הנשק העצומות שיש שם ומחסור חמור בכוח אדם". לדבריו, "יש צורך בהקמת תחנות משטרה חדשות, גיוס שוטרים וכניסה לכל היישובים במטרה לאכוף את החוק, להשיב את הסדר על כנו ולהחזיר את הביטחון לאזרחי המדינה".

חבר הכנסת הטרי מהליכוד, , הודיע בסוף השבוע כי בכוונתו לפעול להרחבה משמעותית של מספר נושאי הנשק ברחובות ישראל, בתגובה לפיגוע בתל אביב. "החלטתי לקחת על עצמי את נושא ההקלות במתן היתרים לנשיאת כלי ירייה. אם טרם הוקמה שדולה כזו - אקים אותה. אם הוקמה - אחיה אותה. השאיפה היא שכל אזרח נעדר עבר פלילי ורפואי רלוונטי המבצע שירות מילואים יוכל לשאת נשק ברישיון אם יבקש", כתב אוחנה בפוסט שהעלה בפייסבוק. אוחנה התייחס בפוסט לביקורת על המהלך, שלפיה הגדלת מספר כלי הנשק בציבור תגרור מעשי ירי מיותרים, וציטט את האמרה המיוחסת לסטאלין: "כשחוטבים עצים, עפים שבבים".

חברי הכנסת הערבים, בראשם ח"כ אחמד טיבי, פעלו באופן תקיף בקדנציה הקודמת בדרישה לאכוף את החוק על מחזיקי נשק ללא רישיון בחברה הערבית שיורים באוויר בחתונות. ח"כ ציפי לבני אמרה בסוף השבוע כי החלה לקדם מהלך בנושא בקדנציה הקודמת, כששימשה שרת משפטים. "ריבוי כלי הנשק במגזר הערבי אינו נושא חדש. במפגש שיזמתי כשרת המשפטים לפני למעלה משנה עם ראשי הרשויות הערביות בעקבות גל האלימות שהיה אז, הם העלו ביוזמתם את הנושא וביקשו שהמשטרה תיכנס לכל מקום, תאסוף את הנשק ותאכוף את החוק. העליתי את בקשתם בקבינט בישיבה שבה השתתפו גם השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה".

מטווח בכפר סבא
מטווח בכפר סבאצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ