בניגוד לעמדת ארדן ואלשיך: נתניהו הורה לפרסם תמונות חדשות של המפגע בתל אביב

השר לביטחון הפנים מפכ"ל המשטרה ושירות הביטחון הכללי התנגדו למהלך בטענה כי פרסום תמונות נוספות של נשאת מלחם יפריעו לחקירה. לשכת ראש הממשלה מכחישה את הדברים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיפושים אחרי החשוד בירי נשאת מלחם, היום בתל אביב

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לפרסם תמונות חדשות של נשאת מלחם, החשוד שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בסוף השבוע. לדברי גורם המעורב בחקירת הפיגוע בתל אביב, ההנחיה ניתנה חרף התנגדותם של שר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שירות הביטחון הכללי (שב"כ) והמשטרה שטענו כי הדבר יפריע לחקירה.

לשכת ראש הממשלה הכחישה את הדברים ומסרה כי לא פנתה למשטרה או לשב"כ בדרישה לפרסם את תמונת המחבל.

תמונותיו של החשוד בירי בתל אביב נשאת מלחם

במשטרה נמתחת ביקורת קשה על הדרך בה מנהל המפכ"ל רוני אלשיך את חקירת הפיגוע. גורמים במשטרה טוענים כי מאז שאירע הפיגוע בצהרי יום שישי, אלשיך לא טרח לשמוע את דעותיהם של בכירי המשטרה בעניין ולא מתנהל דיון ראוי בצרכים המבצעיים ובדרך הנכונה ליידע את הציבור בהתפתחויות. בכירים במשטרה טוענים שבניגוד למקרי עבר, לא מתקיים שום דיאלוג בין המשטרה לבין השב"כ, ארגון שמטבעו נוטה לסודיות. לטענתם, אלשיך, שעד שמונה למפכ"ל כיהן כסגן ראש השב"כ, לא עשה את השינוי המתבקש באופי העבודה בין שני הארגונים, מה שמונע דיון מקצועי בנושאים משמעותיים עבור המשטרה.

כוחות הביטחון ממשיכים היום (שני) בסריקות אחר מלחם, באזורים הנקבעים על פי שרטוט מודיעיני אפשרי של מסלול ההימלטות שלו. הפעילות היא ברובה סמויה. המשטרה גם עצרה היום קרוב משפחה נוסף של המפגע. לאחר הפיגוע כבר נעצר אחיו.

המשטרה אינה שוללת אפשרות שמלחם נמצא בתל אביב, אך מובאת בחשבון גם האפשרות שהצליח לצאת מהאזור במכונית מילוט שהכין לעצמו או גנב. הנחת המוצא היא שהמפגע עדיין מסוכן לציבור. במשטרה משוכנעים כי נהג המונית אמין שעבאן, שנמצא הרוג ליד מלון מנדרין בצפון תל אביב ביום שישי שעבר, הוא הקורבן השלישי של מבצע הפיגוע בעיר.

בבניית הפרופיל של מלחם, שנעשתה ממידע רב שהתקבל על אישיותו ועל התנהגותו בימים ובשבועות שקדמו לפיגוע, עולה הסברה שהוא ממשיך להיות מסוכן גם ברגעים אלה, משום שתכנונו המקורי היה לסיים את האירוע אחרת ולא להישאר בחיים. המשטרה מתשאלת לקוחות פוטנציאליים בחנות שבה עבד מלחם ונעשות סריקות במתחם שעבד בו, בעיקר באזור צפון תל אביב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ