אביו של המפגע מת"א קרא לבנו להסגיר את עצמו: "יש חשש שיפגע באחרים"

האב פנה גם לכוחות הביטחון ואמר כי "אני ואתם יכולים להגיע למצב שייעצר הילד". הוא הביע השתתפות בצער משפחות ההרוגים. השר לביטחון פנים: החשוד מתוחכם יותר ממה שחושבים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוחמד מלחם, אביו של המפגע מת"א, משוחח עם כתבים מחוץ לבית משפט השלום בחיפה, היום

מוחמד מלחם, אביו של נשאת מלחם, החשוד שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בסוף השבוע, קרא אחר הצהריים (שני) לבנו להסגיר את עצמו. "אני פונה לבן שלי באופן ישיר - אם תוכל לשתף איתי פעולה, ולהתקשר אליי על מנת לארגן את העניינים". הוא הוסיף כי "אם אתה לא רוצה לעשות את זה אז שחבר אחר (יפנה)", וחזר על הדברים גם בערבית. מלחם האב אמר את הדברים בשיחה עם כתבים מחוץ לבית משפט השלום בחיפה, שם הוארך מעצר של קרוב משפחתו בשלושה ימים. 

בתחילת דבריו איחל האב החלמה מהירה לפצועים בפיגוע והשתתף בצער משפחות ההרוגים. "אני מגנה בחריפות את המקרה הזה. אלה לא המנהגים שלנו לבצע טרור או פיגוע במדינת ישראל", אמר. הוא פנה לכוחות הביטחון ואמר כי "אני ואתם יכולים להגיע למצב שייעצר הילד. המצב הזה קשה וחריג, ויש פחד שיפגע בעוד הרבה אחרים".

בהתייחס לבנו השני ולקרוב משפחתו שנעצרו אחרי הפיגוע אמר מלחם כי "הם לא קשורים לנושא ואתם, התקשורת והעיתונאים, יודעים שהשב"כ מכניס לחץ, וזכותם. אין מה להתנגד". לדבריו, עד כה הקדיש כ-60 שעות לחקירת כוחות הביטחון.  

עורך הדין נחמי פיינבלט, המייצג את שני העצורים מהמשפחה אמר כי העובדה שהשב"כ ביקש להאריך את מעצרם בעשרה ימים אך בית המשפט הסתפק לבסוף בשלושה בלבד, מעידה על אי מעורבותם במקרה. "הדבר מדבר בעד עצמו", אמר.

הוא הוסיף כי "השב"כ חסר אונים, והלחץ מופנה למשפחה ולאבא". הוא אמר כי הדבר מתבטא בבקשות להארכת מעצר וכן בבקשות מהשב"כ כלפי האב שאותן לא יכול לפרט אך הן "הזויות".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התראיין לערוץ הכנסת ואמר כי נשאת מלחם "מתוחכם יותר ממה שחושבים. הוא לא תמים ולא תמהוני". השר הוסיף כי מלחם נמנע במכוון מלהגיע לזירת הפיגוע עם הטלפון הנייד "כדי להקשות על איתורו". ארדן התייחס בראיון גם לתופעת הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי ואמר: "היה צריך לאסוף שם את הנשק כבר קודם. צריך לקחת את זה כפרויקט לאומי. זה המבחן שלי בקדנציה הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ