נלכד בהרצליה הפלסטיני שאיים לבצע פיגוע

לאחר שעות של חיפושים אחר אחמד חטיב, המוכר למשטרה, הוא נתפס. חטיב רב עם אביו בביתם במזרח ירושלים והצהיר על כוונותיו כשיצא מהבית. בדרכו למרכז פרץ מחסום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החפ"ק המשטרתי, הבוקר בהרצליה
החפ"ק המשטרתי, הבוקר בהרצליהצילום: תומר אפלבאום
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נתפס בהרצליה תושב מזרח ירושלים שאיים לבצע פיגוע, ושכוחות משטרה חיפשו אחריו כל הבוקר (שלישי). האיש, אחמד חטיב, בן 20, הוא בעל עבר פלילי, ולפי הודעת המשטרה אף משתמש בסמים ומעורער בנפשו. רכבו אותר ליד התחנה המרכזית בעיר. במשטרה העריכו שהחשוד הוא גנב רכב.

החשוד עזב את הבית במזרח ירושלים לאחר ריב עם אביו והכריז על כוונתו לבצע פיגוע. בנסיעתו למרכז הארץ פרץ הצעיר מחסום, ולאחר בדיקה התגלה כי מכוניתו נמצאת בהרצליה. כוחות גדולים של משטרת מחוז תל אביב הוקפצו לעיר והחלו בסריקות נרחבות אחר החשוד.

כוחות משטרה מחוץ לבית כנסת בהרצליה, הבוקרצילום: תומר אפלבאום

המשטרה הקימה חפ"ק באזור התחנה המרכזית בהרצליה ומסרה כי "בעקבות סריקות אחר רכב חשוד באזור הרצליה מורגשת תנועה ערה של כוחות הביטחון בעיר. השוטרים מחפשים אחר הנהג החשוד".

החיפושים בהרצליה מתקיימים על רקע המשך החיפושים אחר נשאת מלחם, החשוד שביצע את הפיגוע בתל אביב לפני ארבעה ימים. אתמול קרא לו אביו מוחמד להסגיר את עצמו. "אני פונה לבן שלי באופן ישיר - אם תוכל לשתף איתי פעולה, ולהתקשר אלי על מנת לארגן את העניינים", אמר. הוא הוסיף כי "אם אתה לא רוצה לעשות את זה אז שחבר אחר (יפנה)", וחזר על הדברים גם בערבית.

בתחילת דבריו איחל האב החלמה מהירה לפצועים בפיגוע והשתתף בצער משפחות ההרוגים. "אני מגנה בחריפות את המקרה הזה. אלה לא המנהגים שלנו לבצע טרור או פיגוע במדינת ישראל", אמר. הוא פנה לכוחות הביטחון ואמר כי "אני ואתם יכולים להגיע למצב שייעצר הילד. המצב הזה קשה וחריג, ויש פחד שיפגע בעוד הרבה אחרים". מלחם האב אמר את הדברים בשיחה עם כתבים מחוץ לבית משפט השלום בחיפה, שם הוארך מעצר של קרוב משפחתו בשלושה ימים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ