חייל המשרת בגלי צה"ל הודח מהתחנה לאחר שפרסם מאמר ב"הארץ"

ניב ורובל, שהיה מפיק בתחנה הצבאית, טען במאמר שפרסם בשבוע שעבר כי שיר שהושמע בחתונת הימין הקיצוני מוכר היטב בציונות הדתית. גלי צה"ל: "הוא פעל בניגוד לפקודות הצבא"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

ניב ורובל, חייל המשרת בגלי צה"ל, הודח מהתחנה הצבאית לאחר שפרסם מאמר בעיתון "הארץ".

מכיר היטב את השיר מהחתונה: המאמר המלא של ניב ורובל ב"הארץ"

במאמר שפורסם בשבוע שעבר טען ורובל כי השיר שהושמע בחתונת הימין הקיצוני, "זכרני נא", מוכר לרבים מאנשי הציונות הדתית, מאחר והוא מנוגן באירועים, בערבי תנועת "בני עקיבא", באירועי בר מצווה ועוד. "'זכרני נא' הוא לא המנונם של נערי הגבעות, גם לא של מבצעי 'תג מחיר'. שרים אותו בדחילו וברחימו אנשי הציונות הדתית הבורגנית, השבעה, תושבי פתח תקוה, רעננה וגבעת שמואל", כתב החייל במאמר, שבסופו ציין כי הוא בוגר ישיבה גבוהה.

על הודעת ההדחה פרסם הערב (רביעי) העיתונאי ערן סוויסה בחשבון הטוויטר שלו. הדחתו של החייל מגיעה לאחר שבגלי צה"ל הביעו תמיהה על פרסום המאמר על ידי ורובל, המשרת כמפיק בתחנת הרדיו הצבאית. בשבוע שעבר הוחלט בצבא להעמידו לדין משמעתי. על ההדחה החליט מפקד גלי צה"ל, ירון דקל. החייל צפוי להשתבץ בתפקיד אחר בצבא.

לפי פקודת מטכ"ל, חייל רשאי לפנות לעיתון "בכל עניין הנוגע לתחומי תרבות, מדע, בריאות, וכיוצא בזאת (כגון: פתרון תשבצים וחידונים, שאלות בענייני בריאות או בענייני מדע וטכניקה)". לפי הפקודה, פנייה זו מותרת רק בתנאי שאין לה קשר לנושאים ביטחוניים או מדיניים, וכאשר "אין בה כדי למתוח ביקורת על גוף ציבורי ישראלי או על ציבור כלשהו בישראל".

דובר התחנה מסר בתגובה כי "החייל פעל בניגוד לפקודות הצבא, ועל כן ייגרע מהיחידה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ